Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 706145
Start No images

 

W dniach 24-27 listopada 2016 r. odbyła się Międzynarodowa konferencja historyczno-polonistyczna Trylogia Henryka Sienkiewicza – między prawdą historyczną a fikcją literacką. Głównym jej organizatorem był Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, współorganizatorami zaś Instytut Humanistyczny PWSW, Anna Schmidt-Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Przemyślu, Archiwum Państwowe w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Pomysłodawcami konferencji były mgr Lucyna Gajda i dr Elżbieta Dybek, która również koordynowała całą konferencję i sama jej organizację.
W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, reprezentujących pracowników naukowych oraz nauczycieli historii i języka polskiego z Warszawy, Lublina, Rzeszowa, Krosna, Łańcuta, Przeworska, Jarosławia, Radymna, Żurawicy i Przemyśla. 25 uczestników przyjechało z Ukrainy i Mołdawii: z Lwowa, Stryja, Stanisławowa, Kołomyi, Kałusza, Szczerca, Obertyna, Czerniowiec, Chyrowa, Czortkowa, Równego, Tarnopola, Mościsk, Żytomierza oraz Bielec. Jedna część przedsięwzięcia miała miejsce w Przemyślu, Prałkowcach i Krasiczynie, a druga we Lwowie, Złoczowie, Podhorcach i Olesku.

Więcej…

 

Spotkanie z Prezydentem RP i Premier RP, wręczenie odznaczeń państwowych, panel dyskusyjny dotyczący dialogu społecznego, dyskusja nad zmianami w Statucie to najważniejsze punkty w programie Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", który obraduje 24 - 25.11.16 r. w Orlen Arenie w Płocku.
Pierwszego dnia obrad delegatów odwiedzą najwyższe władze państwowe - Prezydent RP i Premier RP. Po wystąpieniach zaproszonych gości, prezydent Andrzej Duda wręczy najbardziej zasłużonym członkom Związku odznaczenia Złoty Krzyż za Zasługi oraz Krzyż Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.  Następnie odbędzie się panel dyskusyjny przygotowany przez ekspertów KK: "Kodyfikacja prawa pracy szansą na rozwój dialogu społecznego”. W dalszej części oraz drugiego dnia obrad delegaci zostaną zapoznani z pracami Komisji Krajowej, a także zajmą się sprawami wewnętrznymi Związku, m.in. zmianami w Statucie. Zostaną również podjęte decyzje w sprawie nadania tytułu Zasłużony dla NSZZ "Solidarność".
Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą w „Solidarności”. Obecnie liczy 325 delegatów. Stanowią go delegaci wybrani przez walne zebrania delegatów regionów. Delegatami z Regionu Ziemia Przemyska są: Szymon Wawrzyszko, Bronisław Beńko i Edward Rokosz. Liczba miejsc mandatowych przypa-dających poszczególnym regionom jest proporcjonalna do liczby członków Związku zrzeszonych w  regionie. Ponadto w skład KZD wchodzą przewodniczący: zarządów regionów i rad krajowych sekretariatów branżowych oraz Przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów.

Życzymy owocnych obrad.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

(23.11.16) W Płocku obradowała Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, która poprzedziła Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarności”. Odbędzie się on w dniach 24-25 listopada na płockiej Orlen Arenie. Tematem wiodącym posiedzenia był Krajowy Zjazd Delegatów. Poruszona została również kwestia uchwał statutowych i kampanii społecznej dotyczącej ochrony znaku NSZZ Solidarność, dzięki której Komisja Krajowa chce przypomnieć, że znak "Solidarność" jest prawnie zastrzeżony i należy tylko i wyłącznie do niej.
Członkowie Komisji Krajowej odnieśli się także do corocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. Wskazano, że na prośbę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona Solidarności, zorganizowana przez niego w 1983 roku pierwsza pielgrzymka hutników z Huty Warszawa w kolejnym roku nazwana została Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy. Piotr Duda wskazał, że należy zastanowić się jak jeszcze lepiej wypełniać wolę błogosławionego męczennika i jak najwięcej ludzi pracy gromadzić u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej.

Źródło: www.tysol.pl

 

W zeszłym tygodniu  na zaproszenie Sekretariatu Spożywców NSZZ "Solidarność" w Polsce gościli związkowcy z Cfdt FGA z Franacji z koncernu Mondelez.
- Koledzy z Francji wyrazili chęć zacieśnienia współpracy - wyjaśnia Mirosław Nowicki, szef "Solidarności" spożywców -  Z obawą oczekują zmian w swoich zakładach, na przyszły rok planowane są zamknięcia fabryk we Francji i w Hiszpanii.Podczas rozmów ustalono formy współpracy, rewizyty we Francji kolegów z Mondelez oraz jakości pracy Europejskiej Rady Zakładowej. Nowicki zasugerował, aby wzmocnić proces konsultacyjny, mocniej angażując EFFAT. - Warto przenieść dobre praktyki z innych Rad Zakładowych - zaznaczył.
Mondelez w Europie ma 57 fabryk, zatrudnia 27 tys. pracowników. W Polsce jest 6 fabryk ( w Regionie Ziemia Przemyska w Jarosławiu). Europejska Rada Zakładowa liczy 31 osób, w tym 3 przedstawicieli z Polski.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................