Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 706145
Start No images

Informujemy, że w dniu 30 czerwca br. o godz. 9.30 odbędzie się w Przemyślu szkolenie w temacie funduszu świadczeń socjalnych, które przeprowadzą inspektorzy PIP Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie.
Przewodniczących organizacji związkowych prosimy o zgłaszanie osób chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu w terminie do 14 czerwca 2017 r.

 


 

Jedno z kilkunastu zaplanowanych w całym kraju spotkań w ramach kampanii „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego” odbyło się 18 maja br. w Regionie Rzeszowskim. 
Na konferencję przybyli członkowie NSZZ „Solidarność” oraz Wojewoda Podkarpacki, Dyrektor ZUS w Rzeszowie i delegacje Powiatowych Urzędów Pracy. 
Przedstawiciele organizatorów całej kampanii: Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Stanisław Szwed Wiceminister, Kancelarii Prezydenta RP - Adam Kwiatkowski Sekretarz Stanu oraz Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” - Szymon Wawrzyszko Przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska poinformowali o celu kampanii, czyli przekazanie społeczeństwu wiedzy dot. reformy ustawy obniżającej wiek emerytalny, która zacznie obowiązywać od 1 października 2017 r. Jednym z kluczowych aspektów całego przedsięwzięcia jest uświadomienie społeczeństwu, że przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem i każdy może dokonać rzeczywistego wyboru jak długo będzie pracował.


Galeria na stronie Regionu Rzeszowskiego: tutaj

 

Prezydent RP Andrzej Duda razem z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską oraz Przewodniczącym Komisji krajowej NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą rozpoczął kampanię społeczno - informacyjną "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Jej celem jest uświadomienie obywatelom, że przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem oraz podkreślenie braku zagrożeń w związku z obniżeniem wieku emerytalnego.
- Rzeczywiste znaczenie ma nie tyle ustawowy wiek emerytalny, co efektywny wiek przejścia na emeryturę, który jest kwestią indywidualną, dlatego ludzie powinni mieć wybór, kiedy zakończą aktywność zawodową - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Więcej: tutaj

7 zasad emerytalnych

Więcej…

 

Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiła się informacja o rozpoczęciu pilotażowego projektu doradcy emerytalnego w związku z wchodzącymi w życie od 1 październiku 2017 roku przepisami obniżającymi wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat i szacunkami, że „przybędzie ok. 331 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę”.
W komunikacie podano, że celem pilotażu jest „zweryfikowanie potrzeb informacyjnych klientów, którzy jeszcze w tym roku mogą skorzystać z uprawnień emerytalnych z tytułu obniżonego wieku emerytalnego. W celu skorzystania z usług doradców emerytalnych, których w pilotażu będzie 20, wystarczy na dyspenserze/biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny””.

Osoby, które są zainteresowane sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych mogą do ZUS także dzwonić pod numer tel. 22 560 16 00 konsultanci dostępni w dni robocze pon. - pt. godz. 7.00 - 18.0
0

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” obradująca w dniach 25-26 kwietnia br. we Wrocławiu zdecydowanie opowiedziała się przeciwko powołaniu Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzecznika Przedsiębiorców, podtrzymując tym samym wcześniejszą opinię Prezydium Komisji Krajowej. 
Komisja Krajowa zwróciła również uwagę na niedopuszczalny sposób prowadzenia prac nad projektami ustaw z pakietu Konsytuacja Biznesu. Jeszcze ostrzej oceniła projekt ustawy o zmianie „ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”, oceniając zarówno jej zawartość merytoryczną, jak i fakt pominięcia „Solidarności” w obowiązkowej konsultacji. - Uznajemy za niedopuszczalne ograniczanie ustawowych praw NSZZ „Solidarność”, określonych ustawą o związkach zawodowych, a w szczególności jej art. 19, jako przedstawiciela zatrudnionych, do wyrażenia opinii na temat projektowanych zmian w systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustalania składki na fundusz Pracy – napisano w stanowisku. 
Komisja Krajowa opowiedziała się również za dalszym wzmacnianiem Państwowej Inspekcji Pracy. W stanowisku w sprawie zmian w zakresie wykonywania obowiązków i uprawnień przez PIP, Komisja postuluje o wzmocnienie prawa do kontroli bez uprzedniego informowania przedsiębiorcy oraz nowe uprawnienie do stosowania administracyjnego nakazu zmiany umowy cywilno-prawnej na umowę kodeksową. Takie stanowisko to skutek doświadczeń zebranych w prowadzonych przez „Solidarność” akcjach „Żółtych kartek” i „13 zł… i nie kombinuj”. 
Wśród stanowisk przyjętych tego dnia Komisja Krajowa oceniła sytuację w służbie zdrowia i odniosła się do dalszych unijnych prac nad drugim pakietem klimatycznych. W pierwszym przypadku krytycznie oceniono brak realizacji zapowiadanych przez Premier RP podwyżek, co wzmacnia proces emigracji pracowników medycznych i prowadzi do konfliktów społecznych. W przypadku drugiego pakietu klimatycznego Komisja domaga się od rządu pilnego sformułowania strategii Polski w zakresie polityki klimatycznej. Jej celem powinna być renegocjacja polityki klimatycznej UE.

Więcej: tutaj

Źródło: www.tysol.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................