Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705170
Start No images

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" otrzymała projekt zmian do kodeksu pracy w trybie art. 19 ustawy o związkach zawodowych, który ma implementować do polskiego porządku prawnego dwie dyrektywy UE w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej oraz w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów. W projekcie znalazło się wiele ciekawych rozwiązań mających na celu ułatwienia pracownikom godzenia obowiązków rodzinnych z pracą oraz rozszerzenie zakresu informacji przekazywanych pracownikom o warunkach zatrudnienia, a także zapewnienia większej ochrony pracownikom zatrudnionym w ramach terminowych umów o pracę.

Szczegóły: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

 


Zmarł w wieku 71 lat. Legendarny związkowiec Solidarności i Człowiek Roku 2020 „Tygodnika Solidarność”. Andrzej Rozpłochowski po zakażeniu korona-wirusem leżał w stanie ciężkim w szpitalu MSWiA w Katowicach. Był podłączony pod respirator – jego płuca w 80 proc. zostały zniszczone przez COVID-19. Później pojawiały się informacje o poprawie jego stanu zdrowia.
Otrzymałem przed chwilą wiadomość, że stan zdrowia mojego przyjaciela Andrzeja Rozpłochowskiego poprawia się, życzę zdrowia - pisał w mediach społecznościowych Ryszard Majdzik. 
Niezłomny Andrzej Rozpłochowski
W trakcie strajków w 1980 stanął na czele protestu w Hucie Katowice, został przewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, następnie kierował regionalnymi organami powstającej Solidarności. Współtworzył krajowy Komitet Obrony Więzionych za Przekonania. Był delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów w Gdańsku, następnie członkiem Komisji Krajowej NSZZ „S” i przewodniczącym miejskiej komisji koordynacyjnej w Dąbrowie Górniczej. 13 grudnia 1981 został internowany. Współtworzył podziemną Solidarność, w 1985 wszedł do prezydium Polskiej Partii Niepodległościowej. W 1988 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował w różnych przedsiębiorstwach i prowadził własną działalność gospodarczą. Po powrocie do kraju zaangażował się w działalność polityczną. Był Człowiekiem Roku 2020 „Tygodnika Solidarność”.

Źródło: ww.tysol.pl
Fot. Sławek Kasper/IPN www.tvrepublika.pl

Więcej: Gala Człowiek Roku "Tygodnika Solidarność"

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w upamiętnienie ofiar stanu wojennego w 40. rocznicę jego wprowadzenia w Polsce, a w szczególności za objęcie  patronatem honorowym i medialnym tego wydarzenia oraz współorganizatorom i partnerom przedsięwzięcia. 

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot 

Współorganizatorzy wydarzenia: 
w Przemyślu: Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie 
w Jarosławiu: Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Waldemar Paluch Burmistrz Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział w Jarosławiu 

Partnerzy wydarzenia w Jarosławiu:
Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w Jarosławiu oraz Centrum Kultury Promocji w Jarosławiu 
Patronat medialny: Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów, Życie Podkarpackie, Gazeta Jarosławska, Ekspres Jarosławski

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STANU WOJENNEGO

13 grudnia to dzień trudnych wspomnień, ale koniecznych. To już 40 lat minęło od wypowiedzenia wojny Narodowi przez rządzących w Polsce komunistów. Wprowadzenie stanu wojennego miało stłamsić cały naród, pozbawić go ducha walki, podzielić i zasiać nienawiść. Miał na celu utrzymanie władzy w rękach komunistów, którzy byli gwarantem systemu totalitarnego w Polsce. Zdelegalizowano rok wcześniej utworzoną "Solidarność", czym zgaszono entuzjazm do tworzenia nowej Polski, budowania nowych relacji. To jednak nie była klęska, ale wybuch jeszcze większego zaangażowania i ludzkiej solidarności. Nienawiści i sile przeciwstawiono się miłością i jeszcze większą pomocą międzyludzką. Uroczystości, które są organizowane to nie świętowanie stanu wojennego, ale przypominanie o ofiarach i uczczenie ich pamięci. To również lekcja historii, z której należy czerpać naukę i traktować jako przestrogę. Dlatego naszym obowiązkiem jest przypominać o niej i organizować te uroczystości.

Więcej…

 

PRZEMYŚL: Bajcar Kazimierz, Banicki Edward, Baran Stanisław, Biela Bogusław, Biłyj Andrzej, Buksa Ryszard, Dąbrowski Bogusław, Diabin Stanisław, Dolata Andrzej, Ekiert Jan, Gąska Wiesław, Horodyłowski Janusz, Kijanka Czesław, Kłosowski Bogumił, Korzeniowski Alfred, Kramarz Tadeusz, Kryk Jarosław, Kucharski Andrzej, Kudłak Aleksander, Kurowski Janusz, Kusiński Stanisław, Lach Krystyna, Łukaszek Wojciech, Makiel Andrzej, Ojak Ziemowit, Opacki Eugeniusz, Piwko Cyprian, Płatko Stanisław, Siwiec Adam, Siwiec Wit, Stabiszewski Jerzy, Stolarczyk Jerzy, Stec Jan, Sudoł Stanisław, Szostkiewicz Adam, Szuban Stefan, Szybiak Adam, Taworski Jerzy, Tumidajski Andrzej, Warchał Maria, Wirkijowski Kazimierz, Zaborski Zbigniew. 
JAROSŁAW: Dębski Bogusław, Dukacz Kazimierz, Janusz Jan, Janusz Marian, Klisko Bogusław, Kołakowski Mieczysław, Lis Władysław, Łuc Franciszek, Mikołowicz Waldemar, Pajda Stanisław, Pawnik Józef, Petry Tomasz, Stochmański Józef, Stopyra Mieczysław, Strzałko Jerzy, Szewczyk Andrzej, Wroński Tadeusz, Wyczawski Andrzej. 
PRZEWORSK: Cichulski Roman, Mazur Władysław, Rolski Eugeniusz, Sołek Jan, Wajda Mieczysław. 
LUBACZÓW: Banaś Aleksander, Czekalski Jerzy, Kantor Adam, Kata Józef, Połoch Jan, Rzepecki Roman, Ważny Mieczysław, Woszczak Zbigniew. 
„SOLIDARNOŚĆ”  ROLNIKÓW  INDYWIDUALNYCH: Bojda Stanisław, Cząstka Henryk, Czubocha Augustyn, Duchoń Henryk, Kułaj Jan, Kuraś Jan, Stopyra Mieczysław, Miara Izydor, Nierodka Edward, Rzepecki Roman, Trelka Stanisław, Trelka Tadeusz, Trojnar Jerzy, Wasiuta Józef.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................