Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705170
Start No images

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Piotr Duda był w czwartek 27 kwietnia gościem “Sygnałów Dnia” na antenie Programu I Polskiego Radia.

– Przez lata emerytury pomostowe były wygaszane. Kolejne roczniki nie mogą już odchodzić na emerytury pomostowe i tutaj też będzie na pewno pozytywna informacja dla wszystkich, którzy będą chcieli z tych emerytur skorzystać – mówił dziś w “Sygnałach Dnia” przewodniczący KK NSZZ “Solidarność” Piotr Duda odnosząc się do negocjacji toczących się w ramach zespołu Rząd-Solidarność.

Więcej tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

 

Instytut Dziedzictwa Solidarności przygotował wystawę pt. „Solidarność do wojska! Obozy wojskowe jako forma dotkliwej represji przeciw członkom Solidarności” w 40. rocznicę utworzenia woskowych obozów internowania, której głównym celem jest uczczenie pamięci o działaczach, związkowcach osadzonych w wojskowych obozach internowania oraz przedstawienie tego fragmentu historii, który dotychczas był nieznany społeczeństwu i ukazanie jakimi różnymi, perfidnymi sposobami władza PRL starała się złamać ducha w narodzie i zniszczyć NSZZ „Solidarność”. Jeden z takich obozów był zlokalizowany w Jarosławiu, gdzie grupę członków „Solidarności” odizolowano od społeczeństwa. Jak podkreślają uczestnicy „Nie zostali powołani do wojska w celu podniesienia zdolności bojowych, ale za karę – za przynależność do Solidarności”. Co więcej nie otrzymali broni ani żadnych stopni wojskowych. Takie działania objęły ponad 1700 osób. Wielu z nich utraciło zdrowie, a w następstwie warunków w jakich przebywali i presji jakiej zostali poddani miały miejsce również przypadki utraty życia.

Więcej…

 

W kwietniu 2023 mija termin na dostosowanie działania kas zapomogowo-pożyczkowych do zmienionych przepisów w tym zakresie - na bazie ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 roku.
Generalnie termin w jakim należało wdrożyć wszystkie zmiany wynosił 18 miesięcy, co wydawało się wystarczająco długim okresem. Jak jednak pokazują statystyki rejestracji KZP w GUS, większość tego typu organizacji jeszcze nie dopełniła swego nowego obowiązku i nie zaktualizowała zgłoszenia bądź w ogóle nie ma tego świadomości. Tymczasem termin na przeprowadzenie zmian mija 10 kwietnia 2023 roku, a konsekwencje niedostosowania się do nowych przepisów mogą być całkiem poważne z blokadą rachunku i uniemożliwieniem dalszego funkcjonowania kasy na czele. 
Nadzór nad kasami dotychczas pełniły tylko związki zawodowe działające przy zakładach pracy. Obecnie, ustawodawca wprowadził hierarchię nadzoru, a przedstawia się ona w ten sposób, że w pierwszej kolejności nadzór nad KZP pełni organizacja związkowa działająca przy pracodawcy, a jeśli jest więcej niż jedna, to należy utworzyć wspólną ich reprezentację. 
W przypadku nieutworzenia wspólnej reprezentacji związkowej kontrolę nad KZP sprawuje zakładowa organizacja związkowa zrzeszająca największą liczbę osób wykonujących pracę zarobkową u danego pracodawcy, u którego działa ta organizacja. Gdy u pracodawcy nie działa żaden związek zawodowy, kontrolę nad KZP sprawuje rada pracowników. Jeśli z kolei nie utworzono takiej rady, to kontrolę nad KZP sprawuje reprezentacja osób wykonujących pracę zarobkową wyłoniona w trybie przyjętym u danego pracodawcy.

Źródło: www.szukampracy.pl

 

Nie ma jednego podręcznikowego systemu emerytalnego, który wystarczy sobie skopiować. Każdy naród musi sobie tę najważniejszą umowę społeczną wynegocjować. Te negocjacje trzeba oprzeć na takich wartościach jak solidarność, a nie na społecznym darwinizmie” – pisze w artykule zatytułowanym „Najważniejsza ze społecznych umów” Rafał Woś.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................