Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 735296
Start No images


W imieniu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” oraz Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin” serdecznie zapraszam i zachęcam do wzięcia udziału w 24. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, a w jego formule do           4. PKO Półmaratonu Solidarności, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku. Specjalnie z myślą o członkach NSZZ „Solidarność” została stworzona kategoria dla związkowców, z atrakcyjnymi nagrodami.
„Zawody przypominają o ważnych dla Lubelszczyzny wydarzeniach, związanych z protestami w lipcu 1980 roku. Ponadto, poprzez odpowiednio zaplanowane trasy biegowe, pokazują piękno Lublina i jego najbliżej okolicy, zachęcając biegaczy z najdalszych zakątków do pozostania w naszym mieście na dłużej. Staramy się, by co roku nasz bieg był wielkim świętem Solidarności, sportu i Lubelszczyzny. Opinię taką potwierdzają wszyscy zawodnicy, którzy kiedykolwiek wzięli udział w naszej imprezie. Nie ulega wątpliwości, że masowa impreza biegowa, pod sztandarami NSZZ „Solidarność”, jest jego skuteczną promocją. Liczymy, że uda się nam zachęcić związkowców do udziału w Półmaratonie Solidarności i stanie się to naszą wspólną tradycją" - czytamy w zaproszeniu skierowanym do naszego Regionu.

Szczegółowe informacje: Bieg Solidarności Półmaraton Solidarności  

Folder Półmaraton

 

Związki zawodowe na świecie obchodzą Dzień 28 kwietnia pod nazwą Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. W 2016 r. tematem przewodnim Dnia 28 kwietnia obchodzonego przez związki zawodowe jest ustalone przez ITUC hasło: „Dobre prawo – prawidłowe egzekwowanie – silne związki zawodowe”. Obchody poświęcone są pamięci pracowników, którzy ulegli wypadkom w  pracy, zapadli na choroby zawodowe, albo zginęli podczas wykonywania swych zadań w pracy.  Są one także okazją do upowszechniania problematyki bhp, form i sposobów unikania zagrożeń i ochrony pracowników w procesie pracy. Zatem ten Dzień jest zarówno dniem wspominania poszkodowanych, jak i okazją do upowszechniania wiedzy o bhp. Międzynarodowym koordynatorem działań wokół tego dnia jest Konfederacja Wolnych Związków Zawodowych (ITUC), zrzeszająca ponad 300  krajowych organizacji związkowych, reprezentujących ponad 180 milionów członków w ok. 160  krajach i terytoriach: (http://www.ituc-csi.org/?lang=en).

W naszym kraju 28 kwietnia został ustanowiony przez Sejm RP Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy uchwałą z 9 lipca 2003 r.  Związkowe obchody Dnia z inicjatywy NSZZ ” Solidarność” organizowane są od 1991 r.  pod nazwą Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.
Ważnym akcentem tegorocznych obchodów będzie uroczyste posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP 28 kwietnia w Warszawie i towarzysząca mu ogólnopolska konferencja. Uroczystości odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu, a główny temat to „Bezpieczeństwo i higiena pracy w sektorach gospodarki o najwyższej liczbie wypadków śmiertelnych i ciężkich. Koszty społeczne i ekonomiczne wypadków przy pracy”. Na uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele nauki i praktyki z zakresu bezpieczeństwa pracy, instytucji ustawodawczych i nadzorujących,  m.in. z PIP, GUS, ZUS, CIOP-PIB. Obecni będą także przedstawiciele pracodawców oraz organizacji związkowych (NSZZ „Solidarność”, OPZZ, Forum Związków Zawodowych).

Więcej…

 

Prezydent Andrzej Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz minister Elżbieta Rafalska wręczyli dwudziestu jeden podmiotom gospodarczym certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”  W swym wystąpieniu prezydent wskazał, że silną gospodarkę kraju trzeba budować na dwóch filarach: nowoczesności i szacunku pracowników i pracodawców do siebie nawzajem. Nowoczesność polega na dbałości o pracowników. Przewodniczący Piotr Duda pokreślił, że konkurs jest niezwykły, ponieważ to pracownicy wystawiają oceny swym pracodawcom. Więcej tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

19 kwietnia 2016 r., odbyło się posiedzenie połączonych zespołów Rady Dialogu Społecznego ds. prawa pracy oraz rozwoju dialogu społecznego na temat rządowego projektu zmian w ustawie o związkach zawodowych. Zasadniczym elementem projektu są zmiany dotyczące poszerzenia tzw. prawa koalicji związkowej, tj. prawa do przynależności oraz tworzenia związków zawodowych. Więcej tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Prezydium Rady Dialogu Społecznego przyjęło 7 kwietnia br. rekomendację zespołu ds. ubezpieczeń społecznych w sprawie określenia wieku emerytalnego na 61 i 66 lat, a okresu stażowego, dającego prawo do przejścia na emeryturę niezależnie od osiągniętego wieku, na 35 i 40 lat. Związki i pracodawcy mają 2 tygodnie na przygotowanie opinii w tej sprawie po czym ponownie zasiądą do rozmów. Więcej tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 121

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................