Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705845
Start No images

Od 1 stycznia 2017 roku minimalna płaca wyniesie 2 000 złotych. 
Obecnie pensja minimalna to 1 tys. 850 zł brutto. Podwyższenia do 2 tys. zł oznacza wzrost o 8,1 proc. (150 zł). Kwota ta stanowić będzie 47,04 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2017 r.
"Solidarność" przyjmuje z zadowoleniem podniesienie płacy minimalnej. To krok we właściwym kierunku, ale wciąż niewystarczający. Zdaniem Związku minimalne wynagrodzenie powinno wynosić co najmniej połowę średniego wynagrodzenia.  
W  2012 roku "Solidarność" przygotowała obywatelski projekt o podwyższeniu płacy minimalnej, który wiązał płacę minimalną ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. Zgodnie z projektem wysokość minimalnego wynagrodzenia rosłaby szybciej w przypadku wzrostu PKB o co najmniej 3 proc. Natomiast jeśli wzrost gospodarczy byłby niższy lub miał wartość ujemną, minimalne wynagrodzenie byłoby ustalane według dotychczas przyjętych zasad. I taki jej wzrost, aby najniższa pensja stanowiła 50 proc. przeciętnej płacy. Związek zebrał ponad 350 tysięcy podpisów obywateli popierających to rozwiązanie. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w Sejmie 15 lutego 2012 r. Potem dokument został skierowany do komisji i słuch po nim zaginął.

Źródło: http://www.tysol.pl/a450--Solidarnosc-zadowolona-z-podniesienia-placy-minimalnej

 

 

Dzień Solidarności i Wolności – polskie święto państwowe, obchodzone w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Święto było obchodzone po raz pierwszy w 25 rocznicę porozumień sierpniowych w dniu 31 sierpnia 2005.

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyły się główne uroczystości 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, czyli uroczysty Zarząd Regionu Gdańskiego naszego Związku.

Wspomnienia i program na przyszłość, oddanie czci odważnym robotnikom, próba porozumienia ponad podziałami i uścisk dłoni prezydentów Lecha Wałęsy i Andrzeja Dudy – nieco wymuszony a jednak symboliczny, obecność w Sali BHP Bogdana Borusewicza i niemal całego rządu Beaty Szydło a nieobecność Lecha Wałęsy oraz pokolenie stypendystów „S” wśród weteranów związkowej walki – taki był ten środowy dzień, 31 sierpnia, 36 lat po podpisaniu Porozumienia.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

  

XX Walne Zebranie Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w Kościele pw. Trójcy Świętej w Przemyślu. koncelebrowaną przez proboszcza parafii ks. prałata Jana Mazurka, ks. Tadeusza Baja Duszpasterza Ludzi Pracy oraz ks. prałata Stanisława Czenczka. Uczciliśmy pamięć bł. ks. Jerzego Popiełuszki Patrona NSZZ „Solidarność” przez złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową znajdującą się na terenie parafii, po czym przeszliśmy z udziałem pocztów sztandarowych i zaproszonych gości na Kamienny Most pod tablicę upamiętniającą wydarzenia Sierpnia 1982 r. i pierwszą siedzibę NSZZ „Solidarność” w Przemyślu. Przy pamiątkowej tablicy głos zabrali: Andrzej Matusiewicz Poseł na Sejm RP, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Szymon Wawrzyszko Przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”.

 

Więcej…

 

Projekt Ustawy przygotowany przez "Solidarność" zakłada liczne wyjątki dopuszczające handel w niedzielę. Czynne w tym dniu będą mogły być m.in. stacje benzynowe, piekarnie, sklepy usytuowane na dworcach kolejowych i lotniskach czy kioski z prasą. Handlować będą mogły  również małe, osiedlowe sklepy pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. To właśnie drobni sklepikarze mają obok pracowników handlu najbardziej skorzystać dzięki nowym przepisom. W ustawie znalazł się również zapis dotyczący ustanowienia siedmiu tzw. niedziel handlowych w ciągu roku. Sklepy mają być czynne m.in. w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz Wielkanoc, a także w okresach, w których organizowane są wyprzedaże.

Autorzy projektu uzasadniają, że ograniczenie handlu w niedziele nie spowoduje spadku obrotów sklepów i tym samym zwolnień pracowników. Jak wynika z ich analiz, w początkowym okresie po wprowadzeniu nowych przepisów obroty w handlu nawet wzrosną, co spowoduje również zwiększenie wpływów budżetowych. – Ludzie będą kupować na zapas, tak jak dzieje się to przed świętami wolnymi od pracy. Ponadto ograniczenie handlu w niedzielę sprawi, że ludzie zamiast jeździć w tym dniu do galerii handlowych, wybiorą inne formy spędzania wolnego czasu. Zyska gastronomia oraz usługi rozrywkowe i rekreacyjne.

Podpisy zbieramy do 31 sierpnia br. Zachęcamy do poparcia projektu Ustawy.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................