Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 735296
Start No images

- W pierwszym w komunistycznej Polsce piśmie wydawanym niezależnie od władzy mówiono o godności, szacunku dla pracownika; te słowa niestety w sporej części są aktualne do dzisiaj - mówił Prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej gali z okazji 35-lecia "Tygodnika Solidarność". 
"Tygodnik Solidarność" był pierwszym niezależnym od komunistycznej władzy pismem, które zostało wprowadzone do ogólnopolskiego kolportażu. Pierwszy numer, w nakładzie pół miliona egzemplarzy, został wydany 3 kwietnia 1981 roku. Ukazało się jego 37 numerów. Pismo zostało reaktywowane w czerwcu 1989 roku pod kierownictwem Tadeusza Mazowieckiego. Po powołaniu jego na premiera rządu, redaktorem naczelnym został Jarosław Kaczyński. Tygodnik był najważniejszą gazetą NSZZ "Solidarność". Na jego łamach publikowali znani publicyści, intelektualiści i pisarze. 
Przewodniczący "Solidarności" podczas Gali powiedział, że "Tygodnik Solidarność"  to, z jednej strony tradycja, z drugiej świetlana przyszłość, i że jak żadna inna gazeta, zasługuje na huczne 35. urodziny.
- Są tygodniki i jest "Tygodnik Solidarność" – podkreślił Piotr Duda.

Więcej: tutaj

Źródło: www.tysol.pl, www.polskieradio.pl

 

Przedstawiciele z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „S” spotkali się w Centrum Dialogu Społecznego z premier Beatą Szydło, która przybyła na rozmowy wczoraj wieczorem po posiedzeniu rządu. Spotkanie miało na celu rozładowanie napięcia i być wstępem do przemyślanych i kompleksowych zmian, które przywrócą zaufanie pacjentów do służby zdrowia. Protestujące opuściły Ministerstwo Zdrowia, kończąc okupację ministerialnych pomieszczeń. 

Więcej…

 

fot. źródło: TVPinfo
W dniach 17-18 września 2016 roku odbyła się na Jasnej Górze 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Jak co roku wzięli w niej udział pielgrzymi z naszego Regionu - 150 osób (dwa autokary z Regionu i jeden Lear Corporation Poland II Sp. z o.o. Oddział w Jarosławiu). W drodze na Jasną Górę modliliśmy się w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, w jednym
z trzech takich Sanktuariów na świecie.

W intencji pielgrzymów oraz członków "Solidarności" i ich rodzin z naszego Regionu
 w Sanktuarium zostanie odprawiona
msza św.  4 lutego 2017 r. godz. 17.00. Na Jasnej Górze uczestnicząc w nabożeństwach poleciliśmy opiece Matki Bożej Częstochowskiej nasze indywidualne prośby oraz cały Związek. W intencji zmarłych członków i działaczy "Solidarności", w tym śp. Andrzeja Buczka, Elżbietę Karaś i Krzysztofa Prokopa zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem msza św. 20 września 2016 r. Od tego dnia codziennie o godz. 7.00 odprawiane będą również w tej intencji msze wieczyste.
Przed wizerunkiem Matki Bożej zostanie odprawiona również msza św. dziękczynno-błagalna za pielgrzymów, członków "Solidarności i za nasze rodziny 21 września 2016 r. godz. 7.00.
Dziękując wszystkim za wspólne pielgrzymowanie zapraszamy już dziś na jubileuszową 35. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę w przyszłym roku.

 

 

Prawie 70 lat od zamordowania przez władze komunistyczne kpt. Władysław Koba (1914-1949) oficer służby stałej Wojska Polskiego i Armii Krajowej, działacz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość  spoczął 17 września 2016 roku w rodzinnym grobowcu na cmentarzu zasańskim w Przemyślu.

Więcej…

 

Od 1 stycznia 2017 roku minimalna płaca wyniesie 2 000 złotych. 
Obecnie pensja minimalna to 1 tys. 850 zł brutto. Podwyższenia do 2 tys. zł oznacza wzrost o 8,1 proc. (150 zł). Kwota ta stanowić będzie 47,04 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2017 r.
"Solidarność" przyjmuje z zadowoleniem podniesienie płacy minimalnej. To krok we właściwym kierunku, ale wciąż niewystarczający. Zdaniem Związku minimalne wynagrodzenie powinno wynosić co najmniej połowę średniego wynagrodzenia.  
W  2012 roku "Solidarność" przygotowała obywatelski projekt o podwyższeniu płacy minimalnej, który wiązał płacę minimalną ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej. Zgodnie z projektem wysokość minimalnego wynagrodzenia rosłaby szybciej w przypadku wzrostu PKB o co najmniej 3 proc. Natomiast jeśli wzrost gospodarczy byłby niższy lub miał wartość ujemną, minimalne wynagrodzenie byłoby ustalane według dotychczas przyjętych zasad. I taki jej wzrost, aby najniższa pensja stanowiła 50 proc. przeciętnej płacy. Związek zebrał ponad 350 tysięcy podpisów obywateli popierających to rozwiązanie. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w Sejmie 15 lutego 2012 r. Potem dokument został skierowany do komisji i słuch po nim zaginął.

Źródło: http://www.tysol.pl/a450--Solidarnosc-zadowolona-z-podniesienia-placy-minimalnej

 

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 121

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................