Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 735296
Start No images

W sobotę 16 lipca br. został rozebrany dom pani Haliny w Skołoszowie. Mimo padającego deszczu wcześnie rano na posesji zameldowała się ekipa do rozbiórki.Przyjechał ciężki sprzęt budowlany, bez którego zamierzony cel byłby trudny do realizacji w tak krótkim czasie. Właściciel firmy chce być anonimowy, a prace wykonał bezpłatnie. Z całego serca dziękujemy. Około godz. 9 odwiedziła nas ekipa TVP Rzeszów z dziennikarką panią Beatą Bartman. W pracach udział wzięli koleżanki i koledzy z Lear Corporation Poland: Ania, Piotr,Tadeusz i Krzysztof oraz rodzina pani Haliny. Dzięki dobrej współpracy rozbiórka zakończyła się o godz. 14. Pracę rozpoczął też geodeta -  roboty ruszyły całą parą.

Anka i Andrzej

relacja TVP3 Rzeszów tutaj


 

"Solidarność" z oburzeniem przyjęła informację o poselskiej inicjatywie zmiany ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Inicjatywa ma w głównej mierze przynieść wysoki wzrost uposażeń wysokich funkcjonariuszy rządowych i parlamentarnych.

Prezydium KK rozumie potrzebę uregulowania kwestii uposażenia małżonki obecnie sprawującego urząd Prezydenta, jak i małżonek byłych Prezydentów oraz wprowadzenia mechanizmów stymulujących wynagrodzenia funkcjonariuszy państwowych w oparciu o przesłanki sytuacji gospodarczej, poziomu wynagrodzeń w gospodarce narodowej, wysokości minimalnego wynagrodzenia, czy sytuacji społecznej. Jednak nie do zaakceptowania jest tak wysoki wzrost wynagrodzeń dla osób objętych działaniem ustawy. Tym bardziej, że siódmy rok z rzędu zamrożony jest wzrost wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w państwowej sferze budżetowej. Jakby tego było mało, projekt został skierowany przez Marszałka Sejmu do pierwszego czytania z pominięciem konsultacji społecznych. 
"Solidarność" domaga się odmrożenia wynagrodzeń pracowników państwowej sfery budżetowej oraz objęcie wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej wzrostem wynagrodzeń w nie mniejszym wymiarze niż to określiły trzy reprezentatywne centrale związków zawodowych w stanowisku z dnia 18.05.2016 roku. Jednocześnie Związek oczekuje wstrzymania prac legislacyjnych i skierowania projektu do konsultacji społecznych.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Z żalem informujemy, że zmarł Andrzej Kucharski, opozycjonista, internowany, współorganizator i działacz struktur NSZZ "Solidarność". 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 19 lipca 2016 r. o godz. 12.00 na Cmentarzu Głównym w Przemyślu.



Rodzinie i bliskim śp. Andrzeja Kucharskiego
wyrazy głębokiego współczucia

składa
Szymon Wawrzyszko 
Przewodniczący Zarządu Regionu
Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność"

 

Rząd chce podwyższać najniższe świadczenia emerytalne i rentowe, ale na razie liczy skutki finansowe różnych wariantów - informuje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Resort finansów zapewnia, że w przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na wydatki społeczne, a deficyt nie przekroczy 3 proc. PKB. Takie informacje przekazano związkom i pracodawcom na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego 27 czerwca br., którą prowadził Piotr Duda przewodniczący RDS i KK NSZZ „Solidarność”. 
W części poświęconej waloryzacji rent i emerytur Piotr Duda przypomniał, że dyskusja na ten temat odbyła się 22 czerwca br. na wspólnym posiedzeniu zespołów RDS ds. budżetu wynagrodzeń i świadczeń socjalnych oraz ubezpieczeń społecznych. Zgodnie ze stanowiskiem rządu, przyszłoroczna waloryzacja planowana jest na 20 %. realnego wzrostu płac, co stanowi ustawowe minimum i oznacza wzrost świadczeń o 0,88 %. Stanowiska związków zawodowych oraz pracodawców są w tej sprawie rozbieżne. Pracodawcy przychylają się do stanowiska rządowego. Natomiast związki zawodowe uważają, że wzrost rent i emerytur powinien wynosić nie mniej niż 50 % realnego wzrostu wynagrodzeń.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Poznański Czerwiec ‘56 – pierwsze powstanie przeciwko komunistycznej dyktaturze.
„Nie bez powodu okres lat 1948-1956 w najnowszych dziejach Polski określa się niekiedy mianem podboju społeczeństwa przez ówczesne władze komunistyczne, czyli czasem powszechnego terroru. Strajk kilku tysięcy robotników „Cegielskiego”, tej ogromnej fabryki o dziewiętnastowiecznym rodowodzie, dojrzewał od dłuższego czasu. Protesty robotnicze nasilały się co najmniej od marca 1956 r. Pracownicy przez długie miesiące upominali się u przedstawicieli władz o swe należne prawa. Coraz bardziej zdesperowani ludzie przeciwstawiali się oczywistemu wyzyskowi, zawyżanym normom pracy, sukcesywnie podwyższanym podatkom, samowolnemu zwalnianiu z pracy robotników niewygodnych dla dyrekcji zakładów. Prominenci PZPR stosowali metodę zwodzenia robotników kolejnymi obietnicami oraz nawoływania do „budowy socjalistycznego ładu pracy”. Faktyczne potrzeby i roszczenia robotników ignorowano, co stopniowo potęgowało frustrację, rodziło poczucie bezradności i upokorzenia …”

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 121

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................