Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705252
Start No images

Projekt dyrektywy to nie jest wymysł Brukseli tylko "Solidarności". Jest to pokłosie mojego wystąpienia na szkole letniej EKZZ w Kopenhadze, gdzie domagałem się wprowadzenia takiej dyrektywy. Jeszcze w międzyczasie przekonaliśmy kolegów z niemieckiego DGB, aby wprowadzili stawkę godzinową w całych Niemczech i to się stało - powiedział w programie "Newsroom" Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność". 
- Gdyby ta dyrektywa dzisiaj weszła w życie, to w Polsce spełniamy te warunki dotyczące minimalnego wynagrodzenia. Chodzi o to, żeby było to wzmocnione także dyrektywą UE. Żeby każdemu kolejnemu rządowi nie przyszło do głowy zamrożenie wynagrodzenia minimalnego. Bardzo się z tego cieszę, to wielki sukces, szczególnie państw Europy Środkowo-Wschodniej - podkreślił szef Solidarności w rozmowie z WP. Piotr Duda odpowiedział też na pytanie czy pracodawca powinien mieć prawo informowania swoich pracowników o przypadkach zakażenia koronawirusem w zespole?

Więcej tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

 

O prawach pracowników w czasie pandemii, problemach z pracą zdalną, bezpieczeństwem pracowników handlu rozmawiał szef „Solidarności” Piotr Duda z Głównym Inspektorem Pracy Andrzejem Kwalińskim. To było pierwsze spotkanie po nominacji, która miała miejsce we wrześniu tego roku.
Spotkanie odbyło się w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” przy ul. Prostej 30. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy pomiędzy „Solidarnością” a Państwową Inspekcją Pracy. Jak powtarza wielokrotnie przewodniczący Związku, PIP to jeden z najważniejszych sojuszników w walce o poprawę praw pracowniczych.
W
ażnym wątkiem poruszanym podczas rozmowy było funkcjonowanie rynku pracy w dobie pandemii, szczególnie przy powszechnym stosowaniu pracy zdalnej. To obszar stwarzający nowe problemy, z którymi boryka się zarówno PIP, jak i „Solidarność”, m.in. w zakresie przestrzegania prawa pracy. 
Rozmawiano również o bezpieczeństwie pracy w placówkach handlowych, które borykają się z dużymi problemami kadrowymi, wynikającymi głównie ze zwolnień lekarskich i koniecznością odbywania kwarantanny przez wielu pracowników handlu. Minister Kwaliński i przewodniczący Duda są zgodni, że pracownicy ci są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem, i niezbędne jest ciągłe podnoszenie standardów bezpieczeństwa.

 

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 


"Prawa do zrzeszania się nikomu się nie nadaje,
bo jest ono prawem człowieka jako osoby społecznej."
bł. kard. Stefan Wyszyński

Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem Abp. Adama Szala Metropolity Przemyskiego rozpoczęła w naszym Regionie uroczystości 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. W wygłoszonej homilii przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa usłyszeliśmy pytania nawiązujące do Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 16,13-20): czym dla ludzi jest Kościół?, budynkiem, instytucją, wyjątkową religią, zgromadzeniem wiernych, czy czymś znacznie ważniejszym, wyjątkowym, uduchowionym oraz pytanie - czym dla nas samych jest Kościół, na które odpowiedzieć winniśmy sobie sami. Takie pytania powinniśmy również zadać sobie - czym jest dla nas "Solidarność"? Pięknym słowem, ogólnie znanym związkiem zawodowym, który wpłynął na historię Polski i świata, tym jak to pięknie określił św. Jan Paweł II „Jeden drugiego brzemiona noście” – to zwięzłe zdanie św. Pawła Apostoła w Liście do Galatów jest inspiracją dla międzyludzkiej i społecznej solidarności. „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich”. Czy słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki patrona NSZZ „Solidarność” - ogłoszonego dekretem Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny 25 sierpnia 2014 roku - „zło dobrem zwyciężaj”. A czym dla nas dzisiaj jest Solidarność? Skierowane zostały również życzenia dla NSZZ „Solidarność” z okazji pięknego jubileuszu.
Ta część uroczystości - Msza Święta - stanowi fundament dla nas związkowców „Solidarności”. Jest prośbą o dary na przyszłość, jak i podziękowaniem Bogu za wszystkie dotychczasowe lata.

Więcej…

 

(01.07.) Dziś rano odbyła się premiera najnowszego spotu Instytutu Pamięci Narodowej poświęconego "Solidarności".

Wracamy do korzeni, powracamy do idei.
Bohaterem spotu Instytutu Pamięci Narodowej jest społeczność zbiorowa,
Polacy którzy w latach 80. powiedzieli systemowi: „NIE”. Zwykli ludzie przeciwstawili się komunistycznemu kolosowi.
Udało się, bo byliśmy razem.
Narodziła się w Polsce, w 1980 roku
- informuje IPN.

Film dostępny jest w dwóch językach - polskim i angielskim. Poniżej prezentujemy polską wersję.

"Nazwali mnie Solidarność. Narodziłam się w Polsce, w 1980 roku"

 

Źródło: www.tysol.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................