Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705253
Start No images

Oświadczenie Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w sprawie Protestu medialnego publikujemy w całości.


Zapowiedź wprowadzenia podatku od reklam nie ma nic wspólnego z ograniczaniem wolności słowa, a protest największych koncernów medialnych jest motywowany wyłącznie względami finansowymi. Nie przypominam sobie, aby podobne działania media te prowadziły wtedy, gdy rzeczywiście wolność słowa była w Polsce zagrożona, jak w przypadku Telewizji Trwam, Rzeczpospolitej i Uwarzam Rze, Wprost, czy nawet licznych ostatnio przypadków blokowania na portalach społecznościowych mediów, m.in. Tygodnika Solidarność. Nie przypominam sobie nawet, aby w kwestiach ekonomicznych innych grup społecznych media te protestowały, np. gdy demolowano kodeks pracy, przejmowano OFE i podnoszono podatek VAT, co miało dramatyczny skutek finansowy dla milionów pracowników i gospodarstw domowych.
W tym sensie akcja wielkich koncernów medialnych to festiwal hipokryzji i obłudy!

Przechodząc do meritum przypominam, że o opodatkowaniu wielkich międzynarodowych koncernów tzw. podatkiem cyfrowym oraz podatkiem od transakcji finansowych mówi się już od wielu lat. W tej sprawie podczas Kongresu EKZZ w Paryżu we wrześniu 2015 r. podjęta została nawet uchwała wzywająca Unię Europejską do wprowadzenia takich rozwiązań. Głosowały za nią też OPZZ i Forum ZZ. Warto też uświadomić sobie o czym tak naprawdę mówimy. A mówimy jedynie o podatku od reklam, którego wysokość zależna będzie od wielkości dochodów. Małe media w ogóle nie odczują proponowanych rozwiązań. A wiem o czym mówię, bo Tygodnik Solidarność przez dziesiątki lat musiał utrzymywać się bez reklam.

Dlatego jazgot wielkich koncernów to wyłącznie gra o większe zyski, które niekoniecznie przekładają się na lepsze pensje dla pracowników. To nie ma nic wspólnego z obroną wolności słowa.

Podatki te należy wprowadzić jeszcze z jednego powodu – przywrócenia zdrowszych zasad uczciwej konkurencji w działalności gospodarczej. Podatki choć uciążliwe i nikt ich nie lubi, muszą płacić wszyscy. Solidarnie!

Piotr Duda
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność

 

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 


Z żalem zawiadamiamy o śmierci ks. prałata Mariana Rajchela, wyjątkowego kapłana,
przyjaciela „Solidarności”, człowieka skromnego, ale o wielkiej osobowości.

Uroczystość mszy świętej pogrzebowej odbędzie się w parafii pw. Bożego Ciała (Kolegiata) w Jarosławiu w dniu 14 stycznia 2021 r. o godz. 13.00. 

Czcigodny ksiądz prałat za niezłomną postawę na rzecz ludzi pracy został uhonorowany w 2010 r. na Krajowym Zjeździe NSZZ „Solidarność” w Wadowicach tytułem „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”. 
Jako proboszcz w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jarosławiu w latach 1975 -1998 żywotnie zaangażowany w działalność NSZZ „Solidarność”, udzielając pomocy i wsparcia dla działaczy w trakcie jego organizowania w 1980 r., jak i stanu wojennego i jej reaktywacji w 1988-89 r. Kolejne lata naznaczone były również współpracą księdza prałata i NSZZ „Solidarność”, który nigdy nie ukrywał sympatii do nas i zawsze podtrzymywał związkowców na duchu zapewniając o swojej modlitwie. My dzisiaj również zapewniamy o pamięci w naszych sercach i modlitwach.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” ogłosił konkurs plastyczny na plakat 40 lat „Solidarności” zapraszając do udziału dzieci i młodzież szkolną.

Zwycięzcy w kategorii wiekowej: klasy szkoły średniej

Konkurs obejmował wykonanie plakatu ukazującego symbolikę, postacie związane z NSZZ „Solidarność” oraz okoliczności jego powstania. Wykonanie samej pracy plastycznej poprzedzone zostało zaznajomieniem dzieci i młodzieży z istotą tych wydarzeń oraz wprowadzeniem historyczno-patriotycznym przygotowanym przez nauczycieli, co z pewnością znalazło odzwierciedlenie w pracach uczniów. Konkurs na plakat „40 lat „Solidarności” to nie tylko upamiętnienie kolejnej rocznicy powstania „Solidarności”, ale także zapoznanie młodego pokolenia z historią NSZZ „Solidarność”, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, a także promowanie talentów plastycznych wśród młodzieży szkól podstawowych i średnich oraz placówek szkolno-wychowawczych.

Więcej…

 

Zbliża się kolejna rocznica 13 grudnia. Smutna rocznica wprowadzenia stanu wojennego zdławienia - przy użyciu wojska milicji, ORMO i wszystkich innych służb dostępnych ówczesnej władzy - opozycji, powstałego NSZZ "Solidarność", ducha jedności, poczucia na nowo odradzającej się wolności. To nie jest dzień do fetowania święta, ale do uczczenia pamięci setek zamordowanych, tysięcy uwięzionych i milionów zastraszonych, okradzionych z nadziei. To dzień głębokiej refleksji dla Nas dzisiaj. Spójrzmy na naszych poprzedników w innym niż na co dzień kontekście. Nie wyglądają na bohaterów, ale nimi są. Mieli odwagę przeciwstawić się prawdziwej tyranii. To dzięki nim doszło do złamania tego systemu i dzięki nim następne pokolenia mogą mówić o wolności. Patrząc na ich twarze, czy możemy powiedzieć, że młode pokolenie realizuje to dzieło i jest gotowe je przejąć?! 
Wspominając te bolesne chwile naszej historii złóżmy dar modlitwy za wszystkie ofiary stanu wojennego, zapalmy światło wolności w oknach naszych domów.

Zachęcamy również do zapoznania się z wystawą poświęconą powstaniu NSZZ „Solidarność’ w Opactwie Jarosławskim przygotowaną na 40. rocznicę przez Region Ziemia Przemyska NSZZ oraz Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.

Szymon Wawrzyszko
Przewodniczący Zarządu Regionu


 

<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 26 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................