Menu
  • Polski (PL)

Sebastian Gawronek nowym przewodniczącego ZR Bydgoskiego

  • Kategoria: Regiony
fot. M. Krzeszowiec
W poniedziałek 5 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Bydgoskiego NSZZ “Solidarność”. Nowym przewodniczącym Regionu Bydgoskiego na kadencję 2023-2028 został Sebastian Gawronek. 
 
Dziś, w sali konferencyjnej im. Bydgoskiego marca 1981 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim zebrali się Delegaci bydgoskiej "S" oraz zaproszeni goście: Kapelan Regionu Bydgoskiego o. Mieczysław Łusiak SJ, o. Superior Bogusław Choma SJ, wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski, p.o. bydgoskiego Okręgowego Inspektora Pracy Andrzej Bugalski oraz prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan Roman Rogalski, a także członkowie Kapituły Zasłużonych dla regionu Bydgoskiego. 
 
Po wniesieniu Sztandaru Regionu Bydgoskiego i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrał dotychczasowy przewodniczący ZR Leszek Walczak. 
 
– Kolejna pięcioletnia kadencja będzie zdecydowanie trudniejsza. Jest trudniej, kiedy kraj jest podzielony i nakręca się spirala nienawiści. Z mojej perspektywy, jako wieloletniego działacza związkowego i przewodniczącego Regionu najlepszego związku zawodowego Solidarność, w którym jestem od 1996 roku - myślę, że bezie to niezwykle trudny rok. Jest to sytuacja, która dla Solidarności jest sytuacją szczególna; bo potrzebujemy jedności; bo siła Solidarności zawsze tkwiła w jedności. Gdy byliśmy skłóceni to nigdy nie byliśmy partnerem ani dla pracodawców, ani dla rządzących, zarówno tych na szczeblu samorządowym ani centralnym – mówił przewodniczący Walczak. 
 
– Mam nadzieję, że będą to obrady merytoryczne i wyjdziemy z nich silniejsi, z programem Związku na kolejne pięć lat, aby można było skutecznie działać – dodał. 
 
Następnie Delegaci wspólnie odmówili modlitwę, którą poprowadził ustępujący po 22 latach pełnienia funkcji kapelana bydgoskiej “S”, jezuita o. Mieczysław Łusiak. Później dokonano wyboru Komisji Mandatowo-Wyborczej, Komisji Skrutacyjnej, Komisji Uchwał i Wniosków oraz Zespołu Protokolantów oraz wysłuchano sprawozdania przewodniczącego Regionalnej Komisji Wyborczej i stwierdzeniu prawomocności zebrania.  
 
Później głos zabrali przybyli goście – Prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan Roman Rogalski, p.o. bydgoskiego Okręgowego Inspektora Pracy Andrzej Bugalski oraz Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski, którzy życzyli wszystkim Delegatom owocnych obrad i powodzenia w wypełnianiu ich misji związkowej. 
 
Poruszające i pełne wzruszenia wystąpienie wygłosił ustępujący z funkcji Kapelana bydgoskiej Solidarności o. Mieczysław Łusiak SJ. 
 
– Chciałbym podziękować za te 22 lata bycia razem z Wami. Czułem się i będę czuł się nadal, choć formalnie nim nie jestem – członkiem Solidarność. To czego tutaj doświadczałem, to była właśnie prawdziwa Solidarność. Wiele razem zrobiliśmy i wielokrotnie otrzymywałem od was pomoc. Długo by wyliczać, więc przypomnę jedną rzecz, z której wszyscy jesteśmy dumni tj. inwestycja w dom pomocy dla ubogim, bezdomnym prowadzonym przez Siostry Albertynki. To się stało dzięki staraniom wielu z was tutaj obecnych. To także pomoc, którą świadczymy jako Stowarzyszenie Bydgoski Ośrodek Solidarności Społecznej. Nigdy nie zapomnę, jak dużo pomocy otrzymywałem od Was, gdy sam przez 10 lat mieszkałem z bezdomnymi w Domu Rekolekcyjnym w Suchej. Chce powiedzieć, że jestem wdzięczny i dumny, że przypadła mi taka rola – być Kapelanem Regionu Bydgoskiego Solidarności – mówił ze łzami w oczach o. Łusiak. 
 
– Doskonale wiem, czym jest Solidarność. Zwłaszcza wtedy, gdy jest trudno i napotykają nas różne przeciwności. Zawsze byłem pełen podziwu dla was, gdy patrzyłem, jak radzicie sobie z wieloma przeciwnościami, sytuacjami konfliktowymi i to mnie zawsze bardzo budowało. Dla mnie ta zmiana, która teraz następuje w moim życiu jest trudna, bo tracę to, o czym przed chwilą powiedziałem. Ale doświadczenie bycia z wami przez 22 lata pozostanie w moim sercu, będzie mnie umacniać i karmić do końca życia. Dziękuję za to i chciałbym Wam życzyć, żeby ten duch, którego doświadczałem powśród was – ten duch Solidarności – nigdy nie osłabł, bo to jest naprawdę coś pięknego. Bardzo was Proszę, abyście też sami potrafili być z tego dumni – zakończył Kapelan bydgoskiej “S’. 
 
Kolejnym punktem obrad było sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ “Solidarność”. Leszek Walczak mówił o toczących się w minionej kadencji sporach zbiorowych, strajku w MZK, wyzwaniach związanych z pandemią COVID-19, negocjacyjnym sukcesie dot. odmrożenia wskaźnika Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,  sprzeciwie “S” wobec konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich “Biziela” i “Jurasza”, niedawnym zwolnieniu a następnie przywróceniu do pracy Marka Łukaszewskiego z leśniczej “S”, odsłonięciu z inicjatywy bydgoskiej “S” pierwszego w Polsce pomnika poświęconego bohaterom Solidarności pracowniczej i rolniczej, a także trwających negocjacjach w sprawie poprawy warunków pracy i płacy w regionalnych organizacjach zakładowych “S”. 
 
Po złożeniu sprawozdań Komisji, dokonano wyboru przewodniczącego Regionu Bydgoskiego. Jedynym kandydatem na tę funkcję był Sebastian Gawronek, dotychczasowy zastępca przewodniczącego i skarbnik Regionu, który w Solidarności znajduje się od 1995 roku.  
 
Sebastian Gawronek otrzymał 103 ze 109 głosów Delegatów. 
 
– Człowiek w naszym Związku musi być na pierwszym miejscu, musi być traktowany podmiotowo, a nie przedmiotowo. Św. Jan Pawel II powiedział: “Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni – przeciw drugim. I nigdy „brzemię” dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich”. Musimy być blisko ludzi zrzeszonych w naszym i to dla mnie priorytet – mówił nowy Przewodniczący. Sebastian Gawronek podkreślał, że bydgoska Solidarność musi być silna, rozpoznawalna i niezależna w swoich działaniach. Dlatego za namową wielu z was zdecydowałem się kandydować na przewodniczącego Regionu Bydgoskiego – mówił Gawronek. 
 
– Musimy działać mocno w kierunku rozwoju związku. Siłą każdej organizacji jest młodość, a więc młodzież. Musimy młodych ludzi edukować i zachęcać, by wstępowali do NSZZ “Solidarność”. Będę chciał również wzmacniać wsparcie prawne, aby nikt w naszym związku nie został bez pomocy. Ważne jest także przygotowanie merytoryczne naszych członków – podkreślał. 
 
– Solidarność to jedność, dlatego musimy słuchać innych i liczyć się z ich zdaniem. Region musi wspierać organizacje nawet, gdy mamy odmienny pogląd na daną sprawę. Jeżeli nie będziemy wspierać się nawzajem, to niczego nie osiągniemy. Solidarność zawsze będzie bliska mojemu sercu. Zawsze możecie na mnie liczyć i zawsze będziecie mogli mnie rozliczyć z moich działań. Dziękuję za wasze poparcie i zapraszam do współpracy. Mam nadzieję, że wspólnie zrealizujemy cele, które sobie wyznaczyliśmy – dziękował przewodniczący Gawronek. 
 
Dotychczasowy przewodniczący Leszek Walczak zrezygnował z kandydowania uzasadniając swoją decyzję tym, że chce budować jedność Związku: – Uznałem, że będzie to właściwa decyzja. Dziękuję wszystkim, którzy w tej mojej trudnej drodze pomogli mi wytrwać i zbudować silną organizację związkową – powiedział były Przewodniczący. 
 
W czasie zebrania dokonano także wyboru nowych członków Zarządu Regionu, Komisji Rewizyjnej i Delegatów na KZD.
 
Tysol.pl
Czytaj całość...

Zdzisław Jasiński obejmuje funkcję przewodniczącego Rady Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”

  • Kategoria: Branże
fot. M. Żegliński
W Bolesławcu odbywa się dziś XVIII Kongres Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ „Solidarność”. Podczas niego przeprowadzono wybory do władz Sekretariatu. Dotychczasowy przewodniczący Henryk Grymel nie kandydował na następną kadencję.
 
Na funkcję przewodniczącego Rady Sekretariatu startowało dwóch kandydatów: Zdzisław Jasiński oraz Wiesław Natanek. Już w pierwszej turze głosowania wygrał Zdzisław Jasiński, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję Skarbnika Rady Sekretariatu. Przedstawiając się Jasiński mówił:
 
- Funkcja przewodniczącego to ogromny obowiązek, ale również odpowiedzialność za transport w Polsce. Ważnym elementem systemu transportu są członkowie Solidarności. Ci, którzy mnie dobrze znają, wiedzą, że jestem człowiekiem, który przedkłada współpracę nad zatargi. Musimy współpracować z sekcjami tak, by wszyscy czuli potrzebę i wartość przynależenia do Sekretariatu. Powinniśmy też wsłuchiwać się w problemy poszczególnych Sekcji i na nie reagować.
 
Po wyborach nowy Przewodniczący podziękował za okazane zaufanie i zaprosił do współpracy wszystkich członków Sekretariatu i poszczególnych Sekcji w nim zrzeszonych. Zdzisław Jasiński ma 55 lat, żonę i dwoje dorosłych już dzieci.
 
Działaliśmy w trudnych warunkach
Wcześniej ustępujący przewodniczący Henryk Grymel przedstawiając sprawozdanie z działalności Rady Sekretariatu, mówił:
 
- To była nietypowa kadencja. W 2019 roku dotychczasowy przewodniczący Rady Sektretariatu Bogdan Kubiak musiał zrezygnował z powodu objęcia funkcji w Rezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Wówczas wybrano na funkcję przewodniczącego mnie. Ledwo rozpoczęliśmy działania, a przyszła pandemia. Cała działalność Związku została sparaliżowana. W tym czasie przeorganizowaliśmy się do nowego sposobu działania. To kosztowało dużo zabiegów i pieniędzy - mówił.
 
Henryk Grymel omówił działania, które przystosowały Sekretariat do nowej rzeczywistości. Mówił także o problemach poszczególnych Sekcji.
 
- Działaliśmy na tyle, ile mogliśmy. Załatwialiśmy, ile się dało dla pracowników i myślę, że ludzie są zadowoleni z działań Sekretariatu - zakończył swoje wystąpienie Henryk Grymel.
 
W pierwszej części spotkania do zebranych kilka słów skierował także Bogdan Kubiak, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S", poprzedni wieloletni przewodniczący Sekretariatu.
 
Tysol.pl
Czytaj całość...

WZD Małopolskiej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ "Solidarność"

  • Kategoria: Branże
fot. Region Małopolski NSZZ "Solidarność"
1 czerwca w krakowskiej siedzibie Zarządu Regionu Małopolskiego Związku obradowali delegaci na Walne Zebranie Delegatów Sekcji Służby Zdrowia oraz Kongresu Sekretariatu Ochrony Zdrowia Małopolskiej NSZZ „Solidarność”.
 
Zebrani wysłuchali sprawozdań ustępującego Zarządu Sekcji oraz Komisji Rewizyjnej  przeprowadzili wybory władz na nową kadencję. W ich wyniku przewodniczącą Sekcji i Sekretariatu w Regionie została wybrana dotychczasowa przewodnicząca Danuta Kądziołka. Wybrano też nowe Zarządy oraz Komisje Rewizyjne.
 
Delegaci wybrali też 5 delegatów na WZD Krajowej Sekcji Służby Zdrowia.
 
Spotkanie w Krakowie było także okazją do uroczystego pożegnania kończącej działalność związkową Krystyny Kieresińskiej – Klimczak, której oprócz podziękowań za wiele lat zaangażowania w działalność związkową i kwiatów wręczono także Medal 40-lecia „Solidarności”.
 
Delegaci wiele uwagi poświecili najważniejszym problemom gnębiącym Służbę Zdrowia, jak skonfliktowanie wewnątrz środowisk pracy, czy oczekiwania wobec dalszego funkcjonowania ustawy „podwyżkowej”. Cenny wkład w dyskusję wniosła przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia, Maria Ochman,
 
Obecny na posiedzeniu Adam Lach, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Związku podsumował kończącą się kadencję zwracając uwagę, że jej początki nie zdawały się zagrażać problemami, z jakimi przyszło się uporać począwszy od pandemii, lookdaunów i ich skutków dla gospodarki, wojny za wschodnią granicą, przyjęciem milionów uchodźców, po kryzys energetyczny i spowodowaną nim galopującą inflację. – Wszystkie te problemy udało się, dzięki współpracy władz państwowych ze związkami zawodowymi, w miarę skutecznie zneutralizować – mówił przewodniczący Regionu.
 
Zebrali przyjęli stanowiska protestujące przeciwko postawom egoizmów grupowych w służbie zdrowia i dążeniom do niesprawiedliwych podziałów wzrostu wynagrodzeń. Podkreślili że ustawa w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego skonstruowana zgodnie z zasadą solidaryzmu, to jedyny sposób zagwarantowania godnego życia najniżej zarabiającym pracownikom.  
 
Region Małopolska NSZZ "Solidarność"
Czytaj całość...

I zawody strzeleckie w woj. małopolskim za nami

  • Kategoria: Branże
fot. mat. organizatora
W sobotnie przedpołudnie 3 czerwca 2023 r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu odbyły się Pierwsze Zawody Strzeleckie o puchar NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego w którym wzięli udział funkcjonariusze Policji, emeryci Policyjni oraz ich rodziny.
 
Zawody otworzył Jacek Łukasik – Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego, który podziękował za przybycie na dzisiejsze zawody i życzył przede wszystkim dobrej zabawy z nutką sportowej rywalizacji.
 
Następnie odbyła się odprawa zawodów, którą poprowadził Sędzia Główny Zawodów Robert Tomasik – Prezes Zarządu Koła Strzeleckiego „VIS MAIOR” przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas której przedstawił regulamin i zasady przeprowadzenia zawodów.
 
W trakcie zawodów na dzieci czekały słodkie niespodzianki, możliwość oglądnięcia wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej z JRG 1 PSP w Nowym Sączu oraz nauka pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonej przez ratowniczki medyczne z Help-Med.
 
Zawody swoją obecnością zaszczycił insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, który wziął udział w zmaganiach strzeleckich. Po zakończeniu konkurencji swoich sił w strzelaniu mogły spróbować członkowie rodzin, strażacy oraz ratowniczki medyczne. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z bronią palną.
 
Łącznie w zawodach udział wzięło 45 zawodników w 4 kategoriach. Na koniec zawodów każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zawodach oraz nagrodę ufundowaną przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział z Krynicy Zdrój, a najlepsi otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Patryka Wichera – Posła na Sejm RP, Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, Organizację Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego.
 
Niespodzianką dla wszystkich uczestników okazał się Puchar dla najlepszej strzeleckiej rodziny ufundowany przez Stanisława Słabego – Prezesa Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu.
 
Klasyfikacja końcowa:
 
W kategorii Dzieci do 14 lat (broń pneumatyczna):
 
1) Igor BOBROWSKI
 
2) Jakub KLIMEK
 
3) Martyna SEKUŁA
 
W kategorii Młodzież od 14 do 18 lat (broń pneumatyczna):
 
1) Filip GABRYŚ
 
2) Aleksander OPOKA
 
3) Wiktoria BOBROWSKA
 
W kategorii Funkcjonariusze (broń kulowa):
 
1) Edward JANUR
 
2) Krzysztof BOBROWSKI
 
3) Magdalena CHOCHOROWSKA
 
W kategorii Organizatorzy (broń kulowa):
 
1) Paweł PORĘBA
 
2) Robert TOMASIK
 
3) Krzysztof DYMURA
 
Organizatorami byli: Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego, Koło Strzeleckie „VIS MAIOR” przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu
 
Partnerami wydarzenia byli: Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu, Patryk Wicher – Poseł na Sejm RP, Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu, Help-Med Ratownictwo Medyczne Transport Medyczny w Chełmcu, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – Oddział Terenowy w Krynicy-Zdrój.
 
Region Małopolski NSZZ "Solidarność" / www.malopolskapolicja-solidarnosc.pl
Czytaj całość...

Bernard Niemiec przewodniczącym Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "S"

  • Kategoria: Regiony
fot. OM NSZZ "S" Pożarnictwa Wielkopolski
2 czerwca w Nowych Skalmierzycach odbyło się XXV Walne Zebranie Delegatów Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność".
 
Przewodniczącym na lata 2023-2028 Zarządu Regionu w wyniku głosowania został Bernard Niemiec. Pełnił on tę funkcję także w poprzedniej kadencji, dokładnie od 10 listopada 2018 roku. Wcześniej przewodniczącym Zarządu Regionu był Jarosław Wilner, który zginął tragicznie 28 września 2018 roku. 
 
Jednym z gości wczorajszego spotkania była Sekretarz Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Ewa Zydorek, która w imieniu Przewodniczącego Piotra Dudy opowiadała zebranym o pracach Komisji Krajowej w mijającej kadencji. Przedstawiła także przebieg negocjacji z rządem i omówiła najważniejsze punkty porozumienia, które ma zostać podpisane w najbliższym czasie.
 
Podczas WZD wybrano także m.in. członków Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa oraz delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów, który w październiku dokona wyboru ogólnokrajowych władz Związku. 
 
Tysol.pl
Czytaj całość...

Papieski Festyn Rodzinny w Elblągu

  • Kategoria: Regiony
fot. MK
Z okazji 24 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Elblągu NSZZ „Solidarność” Region Elbląski zoorganizował Papieski Festyn Rodzinny. Patronat nad wydarzeniem objął „Tygodnik Solidarność”.
 
– 24 lata tem 250 tys. ludzi witało Jana Pawła II na płycie lotniska elbląskiego aeroklubu. Pamiętamy ołtarz w kształcie kopca, niesamowitą atmosferę. To były ważne chwile dla naszego miasta oraz oczywiście elbląskiej „Solidarności”. W ostatnich miesiącach miał miejsce atak na Jana Pawła II, szczególnie w mediach lewicowych, dało to nam impuls do zainicjowania tego wydarzenia. Pogoda dopisuje, frekwencja jest niezła, wykonawcy spisują się znakomicie, jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy. Zaraz po imprezie zabieramy się za pracę nad Walnym Zjazdem Delegatów, które odbędą się 17 czerwca w Elblągu. Do najważniejszych wyzwań na nabjbliższą kadencję będzie budowanie struktur, szczególnie do ludzi młodych. Należy znaleźć sposoby na dotarcie do ludzi młodych, myślę, że to wyzwanie dla wielu regionów – powiedział w rozmowie z „TS” Grzegorz Adamowicz, przewodniczący elbląskiej „Solidarności”.
 
Festyn otworzył biskup diecezji elbląskiej Jacek Jezierski, w imprezie uczestniczyli liczni elblązanie, w tym członkowie „Solidarności”, a jedenym z gości był pochodzący z okolic Elbląga minister Andrzej Śliwka, z Ministerstwa Aktywów Państwowych. W trakcie Festynu wystąpili: dzieci i młodzież Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Elbląg oraz z Zespołu Szkoł im Władysława Jagiełły w Kurzętniku, zespół szantowy Żeglarze Portowi, wykonujący pieśni patriotyczne Norbert Smoła Smoliński, Patrycja Moneta, uczestniczka The Voice Kids, zespół coutrowy Droga na Ostrołęke. Gwiazdą wieczoru był zespół Papa Dance. 
 
Warto przypomnieć, że nabożeństwo czerwcowe w 1999 r. w Elblągu poprowadził kardynał Józef Glemb, ówczesny Prymas Polski. Jan Paweł II podczas homilii mówił:
 
„Pozdrawiam cały młody Kościół elbląski, który w sposób szczególny związany jest z postacią św. Wojciecha. Niedaleko stąd bowiem – jak głosi tradycja – oddał życie za Chrystusa w Świętym Gaju. Śmierć tego męczennika wydaje w ciągu historii obfite owoce świętości na tej ziemi. Pragnę wspomnieć w tym miejscu bł. Dorotę z Mątów, żonę i matkę dziewięciorga dzieci, a także służebnicę Bożą Reginę Protmann, założycielkę zgromadzenia sióstr św. Katarzyny. W poczet błogosławionych ma zostać również włączony syn tej ziemi, ks. Władysław Demski, który oddał swoje życie w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, broniąc publicznie krzyża znieważonego świętokradzko przez oprawców. Wy przejęliście niejako to wspaniałe duchowe dziedzictwo i trzeba, byście je chronili, rozwijali i na tym fundamencie wiary budowali przyszłość tej ziemi i Kościoła elbląskiego. (…) Przyszliśmy tu dzisiaj, aby poprzez to nabożeństwo kontemplować miłość Pana Jezusa. Jego współczującą dobroć dla każdego człowieka. Kontemplować Jego Serce gorejące miłością do Ojca, w pełności Ducha Świętego. Chrystus, który nas miłuje, ukazuje nam swe Serce jako źródło życia i świętości, jako źródło naszego odkupienia.
 
Partnerami Festynu byli: Fundacja PZU, Fundacja PKO BP, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskie Porty Lotnicze SA, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Aeroklub Elbląg, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Cleaner, Dogmat, 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
 
Patroni medialni: TVP 3, TV Trwam, „Tygodnik Solidarność”, Info Elbląg.
 
Tysol.pl
Czytaj całość...
Subskrybuj to źródło RSS

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.