Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 735746
Start No images

Fotografię otrzymaliśmy od Pani Marianny z Białej Podlaskiej. Serdecznie dziękujemy.

 

Pięć reprezentatywnych organizacji partnerów społecznych przyjęło 21 listopada 2017 r. wspólne negatywne stanowisko w sprawie zgłoszonego niespodziewanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz innych ustaw (druk sejmowy 1974) dotyczącego zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. 
NSZZ Solidarność i Forum Związków Zawodowych oraz po stronie pracodawców: Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Business Centre Club, wskazują, że doszło do rażącego naruszenia zasad opiniowania projektów ustaw oraz działania Rady Dialogu Społecznego. Zdaniem partnerów społecznych zniesienie ograniczenia podstawy wymiaru spowoduje, że w perspektywie długofalowej narośnie poważny społeczny problem wynikający z rozwarstwienia wysokości świadczeń emerytalnych. Partnerzy społeczni mają także poważne zastrzeżenia do prawidłowości oceny skutków regulacji towarzyszącej projektowi. Projekt rządowy potęguje sytuację, w której koszty funkcjonowania sytemu ubezpieczeń społecznych obciążają w nieproporcjonalny sposób pracowników w stosunku do innych osób obecnych na rynku pracy. 
– Dla NSZZ Solidarność ten projekt jest bulwersujący nie tylko ze względu na tryb jego procedowania, który w naszej ocenie ma charakter niekonstytucyjny, ale także ze względu na fakt, iż stanowi on potwierdzenie tezy, ze rząd odrzuca wnioski strony związkowej dotyczące równego obciążenia pozapłacowymi kosztami pracy pracowników i innych kategorii osób takich jak osoby samozatrudnione czy zleceniobiorcy – komentuje Barbara Surdykowska z Biura Eksperckiego NSZZ Solidarność. – Rząd lekceważy nasze postulaty dotyczące wprowadzenia pełnej kumulacji tytułów ubezpieczeniowych, pełnego „ozusowania” umów zleceń, czy modyfikacji zasad odprowadzania składki przez osoby prowadzące działalność gospodarczą – dodaje ekspertka.

Także Rada Nadzorcza ZUS negatywnie zaopiniowała projekt.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

 

Ustawa wejdzie w życie 1 marca w 2018 roku, czyli pierwsze dwa miesiące przyszłego roku będzie bez zmian. W roku 2018 będziemy mieli sytuację, że w każdym kolejnym miesiącu będą dwie niedziele handlowe. W roku kolejnym, 2019, będzie to jedna niedziela w miesiącu, po to by 2020 roku dojść do stanu oczekiwanego w kształcie przedłożonym w inicjatywie obywatelskiej" - powiedział Janusz Śniadek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. 
Jeśli chodzi o kwestię zapamiętania tych niedziel. W roku 2018 będzie to pierwsza i ostatnia niedziela handlowa. W roku 2019 będzie to ostatnia niedziela handlowa, a w 2020 w tym rytmie przewidzianym w ustawie: dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem, jedna niedziela przed świętami Wielkanocy i poza tym inne wskazane niedziele. Więc tak przewidywana jest procedura zakończenia prac ustawy dotyczącej ograniczenia handlu w niedzielę. 
To projekt obywatelski. Pragnę zaznaczyć, że pomimo wypowiedzi różnych znakomitych osób w tej sprawie, formalne stanowisko rządu o etapowym dochodzeniu do zakazu handlu nie uległo zmianie. Natomiast jest to ustalenie pomiędzy kierownictwem klubu, a kierownictwem partii. 
Solidarność wyparła się ojcostwa tej ustawy, więc na żadnym etapie nie było to ze związkiem konsultowane, wbrew temu co próbowano insynuować. Nie było takiego momentu, że miałbym się dogadywać z Piotrem Dudą
- powiedział Janusz Śniadek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Źródło: www.tysol.pl

 


W imieniu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” zapraszamy na „Wypominki patriotyczne”, które odbędą się 12 listopada 2017 roku w kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu, ul. 3 Maja 12:
- godz. 11.00 msza święta,
- po mszy świętej przejście do tzw. „Kościoła dolnego”– część słowno-muzyczna.
W tym dniu będziemy wspominać postacie, które odeszły do „Domu Ojca”, a tu na ziemi  zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny i regionu – śp. abp Ignacy Tokarczuk, śp. bp. Kazimierz Ryczan, śp. Lech Kaczyński, śp. Andrzej Buczek i śp. Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz.

 

"Walczcie o wolne niedziele. To wynika z waszej tożsamości. Nie jest to tylko niedziela dla Boga, ale także niedziela człowiecza i tym samym Boża" - podkreślił w homilii metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Pasterz krakowskiego Kościoła przewodniczył mszy św. sprawowanej w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce na rozpoczęcie obrad Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. 
Metropolita krakowski wskazał, że jest wielka odpowiedzialność wszystkich tworzących życie społeczne by nadziei rozbudzonej w ostatnim czasie w Polakach nie zgasić. - Przeciwnie powinni dawać jak najwięcej argumentów, aby ludzie czuli się wolni w swojej solidarności i wolności, aby czuli się odpowiedzialni za siebie, za naród, za Polskę za Kościół - mówił. 
Arcybiskup podkreślił, że to wpisuje się w wieloletnią batalię Solidarności o niedziele wolne od handlu. - Ten święty dzień ma być dniem wolności, radości, odprężenia. Wolne niedziele są wielkim celem, który trzeba odzyskać - podkreślił. Zaapelował, aby Solidarności pozostała wierna swojej chrześcijańskiej tożsamości.
Więcej tutaj

Pierwszego dnia obrad Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Wieliczce odbyło się spotkanie robocze w sprawie powołania pierwszego w Polsce i na świecie centrum badającego fenomen Solidarności. Więcej tutaj

Źródło: Izabela Kozłowska, www.tysol.pl

 

 

<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 121

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................