Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 735746
Start No images

Delegaci Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” zadecydowali, że Piotra Duda będzie sprawował funkcję Przewodniczącego Związku na kadencję 2018-2022 (to będzie jego trzecia kadencja). Był jedynym kandydatem i uzyskał poparcie 248 delegatów na 267 głosujących.

 

GRATULUJEMY!!!

  


– Ja się nie zmienię, jeżeli coś robię, to robię na maxa albo wcale. Przez ostatnie 8 lat, mimo że wiele kosztowało to mnie i moich współpracowników i dzięki wsparciu rodziny, która mieszka w Gliwicach, pracowałem na maxa. I teraz zrobię wszystko, abyśmy mogli wykonać tyle, ile udało się nam zrobić w kończącej się kadencji. Jedynym drogowskazem będzie dla mnie przyjęta jutro uchwała programowa. – powiedział Piotr Duda podczas swojej prezentacji.

Nasz Przewodniczący urodził się 15 czerwca 1962 roku, ma 56 lat. W 1980 roku wstąpił do NSZZ „Solidarność”. W 2002 roku został przewodniczącym Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. 21 października 2010 roku wygrał podczas wyborów na przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, funkcję tą objął po raz drugi w 2014 roku.

 

Źródło, fot.: www.tysol.pl  

 

 

Najwyższa władza naszego Związku obraduje 25-26 października br. w Częstochowie. Gościem KZD jest m.in. Andrzej Duda Prezydent RP, który w maju 2015 roku podczas wyborów prezydenckich podpisał z NSZZ „Solidarność” umowę programową.

Krajowy Zjazd Delegatów stanowią delegaci wybrani przez walne zebrania delegatów poszczególnych regionów (wg klucza wyborczego KK). Ponadto do składu KZD wchodzą przewodniczący zarządów regionów i rad krajowych sekretariatów branżowych oraz przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów. Obecnie KZD liczy 325 delegatów, nasz Region reprezentują: Szymon Wawrzyszko, Edward Rokosz i Andrzej Salwa (na zdjęciu).

 

Więcej: tutaj

 


     16 października 1978 r., po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy, nad Kaplicą Sykstyńską ukazał się biały dym, tym razem, jak się okazało, zwiastujący wybór papieża "z dalekiego kraju". Świat w tamtym momencie wręcz oczekiwał jakiegoś przełomu - z wielu powodów.


Po raz pierwszy od 1522 r. na papieża wybrano duchownego spoza Włoch. Co równie zaskakujące, po raz pierwszy od 1903 r. na głowę Kościoła wybrano kardynała niemającego jakichkolwiek doświadczeń pracy w Kurii Rzymskiej. Wszyscy papieże od czasu Benedykta XV pełnili urzędy kurialne lub służyli w dyplomacji.
O godz. 17.15 kardynał kamerling spytał, czy wybrany przyjmuje decyzję zgromadzenia. "W posłuszeństwie wiary wobec Chrystusa, mojego Pana, zawierzając Matce Chrystusa i Kościoła - świadom wielkich trudności - przyjmuję" - odpowiedział Karol Wojtyła. "Wielkie trudności" można odczytywać jako nawiązanie do pontyfikatu Jana Pawła I, który w opinii kardynałów został przygnieciony ciężarem swego urzędu. Do "uśmiechniętego papieża" i dziedzictwa soboru nawiązywał również wybór imion Wojtyły.
Pierwsze wystąpienia nowego papieża są uważane za kluczowe dla zrozumienia całego rozpoczynającego się wówczas pontyfikatu. 22 października 1978 r., podczas mszy inauguracyjnej na pl. św. Piotra, Jan Paweł II mówił: "Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy, otwórzcie jej granice państw oraz systemy ekonomiczne i polityczne, szerokie obszary kultury, cywilizacji i rozwoju. Nie lękajcie się!".

Fragment artykułu pt. „1978: Tak wyglądał świat i Kościół w przeddzień wyboru Karola Wojtyły” - źródło www.gosc.pl 
Cały artykuł: tutaj (ciekawa publikacja - polecamy)

fot. www.episkopat.pl

 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę podpisał 4 października br. ustawę z dnia 13 września 2018 roku o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz ustawę o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

Zdaniem prezydenta ustawa rozwiązuje problem zróżnicowania wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia w sposób systemowy. Dotąd bowiem zmiany wynagrodzeń w służbie zdrowia dokonywane były ad hoc i dotyczyły tylko poszczególnych grup osób pracujących w służbie zdrowia, co prowadziło do rozjeżdżania się systemu. Teraz się to zmieni.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

Więcej: tutaj

 

<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 121

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................