• Aktualności
    • Strona startowa
    • Aktualności
    • Szkolenia
  • Archiwum
  • Zarząd Regionu
    • Prezydium
    • Delegaci na WZD
    • Skład
    • Komisja rewizyjna
    • Delegaci na KZD
  • Kontakt
  • Prawo
    • Przepisy
    • Prawnicy
    • Prawo związkowe
  • Forum
  • Multimedia
    • Stara galeria
    • Stare filmy
    • Nowa galeria
  • Historia
    • Historia w Regionie

28.12.2020r. poniedziałek

Opublikowano: 28 grudzień 2020
Autor

Na razie nie udało nam się przeprowadzić rozmów ze wszystkimi przedstawicielami organizacji związkowych w Regionie na temat organizowania pracowników. Wydawało nam się, że do końca roku zakończymy rozmowy z organizacjami. Z niektórych organizacji wypowiedziało się po kilka osób a z niektórych żadna. Pracujemy nad tym, żeby każdy miał prawo, a przedstawiciele organizacji - wręcz obowiązek, określenia swojego stanowiska w tej najważniejszej sprawie. Dziś kolejny wpis. 

"Słupska „Solidarność” stawia na rozwój związku

Następny głos w naszej dyskusji na temat rozwoju związku zabrał Józef Pawluk przewodniczący OZ NSZZ „Solidarność” w słupskim sanepidzie.

Temat pozyskiwania nowych członków jest mi dobrze znany, gdyż mamy moim zdaniem obowiązek stale się rozwijać i poszerzać naszą bazę związkową. W mijającym przecież tak trudnym roku udało mi się namówić do wstąpienia do naszej OZ trzy osoby. Wiele wysiłku kosztuje samo przygotowanie do rozmów z ewentualnym przyszłym członkiem, ponieważ trzeba zdiagnozować jego potrzeby i oczekiwania, ja zawsze podczas takich rozmów przedstawiam, jakie korzyści ma pracownik z chwilą wstąpienia do związku, i że w trudnych dla niego sytuacjach nie zostanie sam ze swoimi problemami, ponadto mamy zagwarantowaną bezpłatna obsługę prawną, co przynosi wymierne efekty, no i uświadamiam ludziom jak bardo znaczy liczebność związku. U większości osób z którymi rozmawiałem zauważyłem brak świadomości co do znaczenia związku w zakładzie, dopiero podczas rozmowy z nimi zaczynają się otwierać i zadają pytania, na które trzeba umiejętnie odpowiadać. W przyszłym roku planujemy zwiększyć nasza liczebność do 7%  wszystkich zatrudnionych, to jest nasz cel, który zobowiązujemy się podjąć i wykonać go."

  • « poprz.
  • nast. »

Wyszukaj

Solidarność
TySol
IPN
Grosik

Visitors Counter

515088
TodayToday317
YesterdayYesterday651
This_WeekThis_Week3210
This_MonthThis_Month10262
All_DaysAll_Days515088
CSS Valid | XHTML Valid | Top | + | - | reset | RTL | LTR
Copyright © Yougrids 2025 All rights reserved. Custom Design by Youjoomla.com
YJSimpleGrid Joomla! Templates Framework official website
Aktualności