Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 733288
Start No images

Wbrew informacjom, jakie ukazały się w niektórych mediach - na dzień dzisiejszy tj. 21 listopada 2014 r. pracownicy Fabryki Wagonów Gniewczyna S.A. w Gniewczynie Łańcuckiej nie otrzymali zaległych wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
NSZZ „Solidarność” podejmuje wszelkie działania zmierzające do jak najszybszej wypłaty pracownikom przyznanych środków z tego Funduszu. Opóźnienie wynika z konieczności uzupełniania wniosku do Wojewódzkiego Urzędu Pracy przez Zarządcę Fabryki Wagonów. Z informacji uzyskanych z WUP wypłata środków ma nastąpić w najbliższych dniach.
Wspólne działania władz lokalnych – Wójta Gminy Tryńcza, Starosty Przeworskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz NSZZ „Solidarność” i wszystkich zainteresowanych pomocą w rozwiązaniu trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się ten zakład pracy skierowane są nie tylko na szybkie uregulowanie zaległości w wynagrodzeniach, ale też na uratowanie miejsc pracy. Trwają rozmowy w poszczególnych Ministerstwach: Pracy i Polityki Społecznej, Gospodarki i Skarbu Państwa.

 
Polska samorządowa to dziecko NSZZ "Solidarności", dlatego związek angażuje się w wybory – tłumaczył dziennikarzom Piotr Duda podczas regionalnej konwencji Pis w Rzeszowie. 
Jak informuje Polska Agencja Prasowa, lider Solidarności podziękował działaczom, którzy posłuchali jego apelu i zaangażowali się w wybory, kandydując do władz na rożnych szczeblach. - Tu są nasze małej ojczyzny i tu musimy być jako członkowie Solidarności - zaznaczył.  
Przewodniczący podkreślił, że władza musi służyć społeczeństwu, a nie działać przeciw niemu. Zdaniem Dudy, w ostatnich latach było dużo przykładów, gdzie władza nie liczyła się z głosem społeczeństwa.  
- Jako społeczeństwo pamiętamy i będziemy rozliczać tych wszystkich ludzi i tych wszystkich posłów, którzy chcą się ukryć i kandydują do samorządu, a głosowali przeciwko wielu milionom ludzi, którzy podpisali się pod wnioskami pod referendum w sprawie wieku emerytalnego, o referendum ws. sześciolatków i wiele bardzo ważnych inicjatyw obywatelskich zabili. My im tego nie zapomnimy - oświadczył szef "S".  
Piotr Duda wręczył marszałkowi woj. podkarpackiego Władysławowi Ortylowi wyróżnienie, jakie otrzymali św. Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński.
 
 

Szanowna Pani
Ewa Kopacz
Premier Rzeczypospolitej Polskiej

   NSZZ „Solidarność” sceptycznie przyjął Pani deklarację o 100 dniach współpracy, co nie oznacza, że na konstruktywną współpracę nasz Związek nie jest otwarty. Przykładem może być zapowiadane przez ministra pracy spotkanie w sprawie zatrudniania pracowników tymczasowych, które odczytujemy jako reakcję na nasze wystąpienie w tej sprawie do Pani Premier.
   Aktywność Pani Premier odnośnie promowania budżetów obywatelskich na poziomie samorządów oraz wielokrotnie publicznie deklarowana przez Panią  gotowość  zbliżenia się władzy do obywateli - stwarzają dobrą okazję do zajęcia się tematem dużo istotniejszym z punktu widzenia obywateli, a mianowicie możliwości skutecznego wypowiadania się obywateli w sprawach istotnych dla nich i dla państwa.
  
Budżety obywatelskie, choć bardzo ważne, są tylko substytutem demokracji. Jej drobnym wycinkiem. Istotą demokracji jest bezpośredni udział obywateli w decydowaniu o najważniejszych sprawach naszego kraju. Takim narzędziem są referenda obywatelskie, zarówno  te na poziomie lokalnym, jak i ogólnokrajowym oraz obywatelska inicjatywa ustawodawcza.
  
Ostatnie lata były okresem wyjątkowej obywatelskiej aktywności Polaków. W samym tylko 2012 roku pod różnymi obywatelskimi wnioskami zebrano ponad 5 mln podpisów. Niestety, wszystkie te inicjatywy zostały zignorowane, a zebrane tak ogromnym wysiłkiem podpisy, trafiły do kosza.

Więcej…

 

pikieta na TWOJA TV: http://twojatv.info/aktualnosci,1654.html

Twarze zasnute mgłą smutku i niepewności
Szukają wsparcia w każdym geście i słowie
Robotnicy dnia codziennego
Jeszcze niepewnie stąpają po krawędzi życia
Jeszcze nie wiedzą, jak to jest stracić pracę naprawdę
W naszych oczach zobaczyli nadzieję
Usłyszeli, że siła jest w nich i ręce zacisnęli
w  pięści

Ludzka solidarność dodała im skrzydeł
Lot należy do nich …

Gniewczyna – Rzeszów, 28.10.2014 r.
W dniu św. Judy Tadeusza – Patrona spraw trudnych i beznadziejnych

Małgorzata Król
NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie

 

Wyraz jedności z pracownikami Fabryki Wagonów Gniewczyna oddało setki osób przybyłych na pikietę zorganizowaną przez NSZZ "Solidarność".
- Jesteśmy tu, aby wyrazić nasz sprzeciw i ludzką solidarność z pracownikami Fabryki Wagonów wobec działań pracodawcy, ale też wyraz narastającego wśród wszystkich pracowników - bez względu na to, gdzie są zatrudnieni - buntu wobec działań władzy i pracodawców. Nie będzie ciszy i dawania spokoju pracodawcom, którzy likwidują miejsca pracy i całe zakłady oraz tylnymi drzwiami "wyprowadzają" pracowników pozbawiając ich środków do życia - powiedział Szymon Wawrzyszko.
Na teren zakładu weszli i wręczyli petycję prezesowi Zarządu Spółki przedstawiciele NSZZ "Solidarność": Piotr Duda Przewodniczący KK, Szymon Wawrzyszko Przewodniczący ZR Ziemia Przemyska oraz Grzegorz Niemiec Przewodniczący KM Fabryki Wagonów Gniewczyna.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 86 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................