Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 733288
Start No images

10 marca w Czudcu k. Rzeszowa odbył się etap wojewódzki II edycji ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności. II LO reprezentował uczeń klasy II c, Jakub Kozaczkiewicz, zakwalifikowany po etapie szkolnym.
Organizatorem zawodów jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku, która zajmuje się edukacją i promowaniem wiedzy o historii najnowszej, w szczególności okresu ustrojowych przemian i budowania struktur demokratycznego państwa polskiego. Wszystkie projekty Fundacji mają walor edukacyjny, a ich głównym celem jest rozbudzanie świadomości obywatelskiej wśród młodzieży oraz nauczanie historii najnowszej. Fundacja dba również o popularyzację wartości demokratycznych zdobytych dzięki determinacji lokalnej społeczności Wybrzeża, które stały się katalizatorem przemian polityczno-społecznych w Europie Wschodniej w latach 1970 – 1990. Partnerzy konkursu to także Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji oraz Lech Wałęsa.
Z całej Polski do II edycji Olimpiady zgłosiły się 553 szkoły, w województwie podkarpackim 30 placówek. Przemyśl reprezentowały dwie szkoły: ZSEiO oraz II LO „Morawa”.

Wypowiedzi znanych osób życia publicznego w związku z Olimpiadą - na temat znaczenia historii najnowszej znajdziecie pod adresem:

http://olimpiadasolidarnosci.pl/wspieraja-nas/

Małgorzata Wilgucka

 

W dniu 20 marca br. "Solidarność" działająca w przemyskim PWiK-u rozpoczęła akcję protestacyjną w związku z brakiem porozumienia z Zarządem w kwestii wzrostu wynagrodzenia w bieżącym roku i wobec wyczerpania trybu rokowań przewidzianego w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

- Związek wykazał dużo dobrej woli w rokowaniach z Zarządem, jakie odbywały się w okresie od stycznia do marca tego roku. Propozycja Zarządu minimalnej podwyżki w kwocie 50 zł. brutto od miesiąca kwietnia nie mogła być przez nas zaakceptowana - czytamy w oświadczeniu Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".


 

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”
z a p r a s z a
na Pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku.

Koszt pielgrzymki wynosi 145 złotych od osoby, w tym przejazd i nocleg (wyżywienie we własnym zakresie).

Zgłoszenia na pielgrzymkę dokonuje organizacja związkowa. Zapisy na listę łącznie z wpłatami będą przyjmowane do 03.04.2015 r. w Regionie w Przemyślu oraz w Oddziale w Jarosławiu – w przypadku braku miejsc decyduje kolejność wpłat.

 

Podczas marcowego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski został mianowany delegatem KEP ds. ludzi pracy. Pełniący dotąd tę funkcję ks. abp. Kazimierz Ryczan przeszedł na emeryturę.
Warto zaznaczyć, że pierwszym krajowym duszpasterzem ludzi pracy był długoletni metropolita wrocławski – ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz.
- Historia zatoczyła koło i duszpasterstwo ludzi pracy znowu wróciło do Wrocławia – mówi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”. - Znam osobiście ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego i wiem, że będzie godnym następcą ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza - dodaje.
W czwartek 19 marca w dniu, w którym Kościół obchodzi wspomnienie świętego Józefa przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso oraz skarbnik Regionu Jarosław Krauze złożyli nowemu duszpasterzowi ludzi pracy życzenia imieninowe.

Źródło:
http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/10398-arcybiskup-jozef-kupny-krajowym-duszpasterzem-ludzi-pracy

Fot. www.petrus.olawa.pl

 

Przypominamy, że po zakończeniu roku kalendarzowego organizacje związkowe posiadające osobowość prawną są zobowiązane złożyć do właściwego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe CIT-8 w terminie do 31 marca roku następującego po roku podatkowym (za 2014 rok do 31 marca 2015 r.) wraz z dołączonym sprawozdaniem finansowym organizacji: bilans, rachunek wyników oraz informacja dodatkowa. Sprawozdania finansowe organizacji należy zatwierdzić stosowna  uchwałą władzy wykonawczej organizacji związkowej.

Ważne!
Zmiana ustawy o rachunkowości wprowadziła kategorię jednostki mikro i ma zastosowanie już do sprawozdań za 2014 rok.
Jednostką mikro - w myśl ust. 1a dodanego do art. 3 ustawy rachunkowości są m.in związki zawodowe.

Jednostki mikro mogę stosować uproszczenia w rachunkowości. Dotyczą one przede wszystkim możliwości sporządzania przez te jednostki uproszczonego sprawozdania finansowego (bilans, rachunek zysków i strat). Zakres informacyjny sprawozdania finansowego jednostek mikro określony został w załączniku nr 4 dodanym do ustawy o rachunkowości.

Stosowanie uproszczeń przewidzianych w ustawie nie jest obowiązkowe. Warunkiem koniecznym, aby stać się jednostką mikro jest podjęcie przez organ zatwierdzający (Komisję Zakładową, Komisję Międzyzakładową, Komisję Podzakładową) decyzji w sprawie sporządzania sprawozdania finansowego z zastosowaniem uproszczeń przewidzianych ustawą o rachunkowości dla jednostek mikro.


Decyzja o przyjęciu statusu mikro może zapaść w dowolnym czasie, ale przed sporządzeniem sprawozdania finansowego (w przypadku sprawozdań za 2014 rok najpóźniej do końca marca 2015 r.).

W przypadku nie podjęcia decyzji o wdrożeniu uproszczeń należy sporządzić sprawozdanie finansowe według zasad ogólnych. Należy pamiętać, że podjęcie decyzji o stosowaniu uproszczeń dla jednostek mikro spowoduje konieczność aktualizacji przyjętych przez jednostkę zasad (polityki) rachunkowości.

(Źródło: Wydawnictwo Podatkowe GOFIN).

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................