Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705429
Start No images

Podczas marcowego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski został mianowany delegatem KEP ds. ludzi pracy. Pełniący dotąd tę funkcję ks. abp. Kazimierz Ryczan przeszedł na emeryturę.
Warto zaznaczyć, że pierwszym krajowym duszpasterzem ludzi pracy był długoletni metropolita wrocławski – ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz.
- Historia zatoczyła koło i duszpasterstwo ludzi pracy znowu wróciło do Wrocławia – mówi Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”. - Znam osobiście ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego i wiem, że będzie godnym następcą ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza - dodaje.
W czwartek 19 marca w dniu, w którym Kościół obchodzi wspomnienie świętego Józefa przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso oraz skarbnik Regionu Jarosław Krauze złożyli nowemu duszpasterzowi ludzi pracy życzenia imieninowe.

Źródło:
http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/kraj/item/10398-arcybiskup-jozef-kupny-krajowym-duszpasterzem-ludzi-pracy

Fot. www.petrus.olawa.pl

 

Przypominamy, że po zakończeniu roku kalendarzowego organizacje związkowe posiadające osobowość prawną są zobowiązane złożyć do właściwego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe CIT-8 w terminie do 31 marca roku następującego po roku podatkowym (za 2014 rok do 31 marca 2015 r.) wraz z dołączonym sprawozdaniem finansowym organizacji: bilans, rachunek wyników oraz informacja dodatkowa. Sprawozdania finansowe organizacji należy zatwierdzić stosowna  uchwałą władzy wykonawczej organizacji związkowej.

Ważne!
Zmiana ustawy o rachunkowości wprowadziła kategorię jednostki mikro i ma zastosowanie już do sprawozdań za 2014 rok.
Jednostką mikro - w myśl ust. 1a dodanego do art. 3 ustawy rachunkowości są m.in związki zawodowe.

Jednostki mikro mogę stosować uproszczenia w rachunkowości. Dotyczą one przede wszystkim możliwości sporządzania przez te jednostki uproszczonego sprawozdania finansowego (bilans, rachunek zysków i strat). Zakres informacyjny sprawozdania finansowego jednostek mikro określony został w załączniku nr 4 dodanym do ustawy o rachunkowości.

Stosowanie uproszczeń przewidzianych w ustawie nie jest obowiązkowe. Warunkiem koniecznym, aby stać się jednostką mikro jest podjęcie przez organ zatwierdzający (Komisję Zakładową, Komisję Międzyzakładową, Komisję Podzakładową) decyzji w sprawie sporządzania sprawozdania finansowego z zastosowaniem uproszczeń przewidzianych ustawą o rachunkowości dla jednostek mikro.


Decyzja o przyjęciu statusu mikro może zapaść w dowolnym czasie, ale przed sporządzeniem sprawozdania finansowego (w przypadku sprawozdań za 2014 rok najpóźniej do końca marca 2015 r.).

W przypadku nie podjęcia decyzji o wdrożeniu uproszczeń należy sporządzić sprawozdanie finansowe według zasad ogólnych. Należy pamiętać, że podjęcie decyzji o stosowaniu uproszczeń dla jednostek mikro spowoduje konieczność aktualizacji przyjętych przez jednostkę zasad (polityki) rachunkowości.

(Źródło: Wydawnictwo Podatkowe GOFIN).

Więcej…

 

(10.03.15) W dniu wczorajszym członkowie NSZZ „Solidarność” odwiedzili biura parlamentarzystów koalicji PO - PSL w Naszym Regionie (M. Rząsa, P.Tomański w Przemyślu oraz T. Kulesza i M. Kasprzak w Jarosławiu) przedkładając zgłaszane przez związkowców postulaty. Oczekujemy, iż posłowie z naszego regionu odniosą się i zajmą swoje stanowisko na zgłaszane przez nas postulaty, które są oczekiwaniami większości społeczeństwa, a nie tylko, jak to się próbuje przedstawiać, związkowców. Czekamy na odpowiedź, jakie jest zdanie parlamentarzystów i co zamierzają zrobić w przedstawionych sprawach.

Więcej…

 

W ramach tegorocznego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 17 lutego (wtorek) 2015r. godz. 17.30 zapraszam na ciekawe spotkanie. To pierwsza część obchodów święta i jedna z kilku atrakcji jakie szykują się w Przemyślu. Pierwsza część obchodów dnia to spotkanie ze znanym dziennikarzem i historykiem, prezesem Fundacji Łączka, autorem wydanej w 2011r. książki BESTIE, synem prof. Tadeusza Płużańskiego (sądzonego w procesie razem z płk Witoldem Pileckim) TADEUSZEM M. PŁUŻAŃSKIM.

 

W zeszły czwartek (29.01) zmarła Barbara Sarapuk, znana we Wrocławiu działaczka podziemia - nazywana „Królową podziemnego druku”. Barbara Sarapuk swoją działalność niepodległościową rozpoczęła w czasie strajku w Państwowej Fabryce Wagonów Pafawafag we Wrocławiu. W latach 80-tych była wielokrotnie zatrzymywana i skazywana przez wrocławskie sądy. Przez blisko 10 lat kierowała siecią drukarni i kolportażem wydawnictw podziemnych (m.in. „Biuletynu Dolnośląskiego”, „Wiadomości Bieżących”, „Solidarności Walczącej”, „Repliki”, „Z Dnia na Dzień”, „Galicji” nr 1 oraz książek). Przeszkoliła setki ludzi, którzy dzięki jej lekcjom uczyli się trudnej sztuki sitodruku, a także innych metod druku niezbędnych w przypadku utracenia sprzętu. W latach 90-tych pracowała na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 2007 roku Lech Kaczyński odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: http://niezalezna.pl/63890-w-sobote-pogrzeb-krolowej-podziemnego-druku-solidarnosci-walczacej
czytaj też: http://solidarnosc.wroc.pl/pogrzeb-barbary-sarapuk-7-lutego/

 

<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................