Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705230
Start No images

XVIII WZD Regionu widziane "okiem" A. Gwoździa

Więcej…

 

 W dniu 16.01.2013 r. delegaci na XVIII Walnym Zebraniu Delegatów Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” wybrali przewodniczącego Zarządu Regionu. Został nim Szymon Wawrzyszko - prawnik Regionu.

Ma 37 lat, jest żonaty i ma 14-miesięczną córeczkę Paulinkę. Tytuł magistra prawa uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W Regionie Ziemia Przemyska jest zatrudniony od 2003 r. 

Jest osobą doskonale orientującą się w sytuacji Regionu, problemach i zagro-żeniach w zakładach pracy. Wielokrotnie uczestniczył w negocjacjach i mediacjach z pracodawcami. Zawsze gotowy i chętny do pomocy organizacjom związkowym i jego członkom.   

Szymon Wawrzyszko był Gościem dnia Radia Rzeszów 17 stycznia br. Wywiadu, jakiego udzielił można odsłuchać na stronie: http://www.radio.rzeszow.pl/program

  

 

Od 1 grudnia 2012 roku Fundacja dla Solidarności przy Zarządzie Regionu Gorzowskiego uruchomiła sklep internetowy z gadżetami związkowymi.
Sklep ten, to doskonałe narzędzie dla organizacji związkowych, by nabyć po korzystnych cenach różnego rodzaju gadżety związkowe na potrzeby własne a także na  prezenty dla Członków związku z różnych okazji. Za pośrednictwem strony internetowej można dokonywać zakupów, płacić bezpośrednio ze strony, a także tradycyjnym przelewem. Na zakupione towary wystawiane są również dowody sprzedaży i faktury.
Adres strony internetowej ze sklepem:  
www.solidarnoscsklep.org.pl

Zapraszamy również do zakupu gadżetów w Akwenie www.akwendruk.pl , który realizuje także indywidualne zamówienia  z dowolnym nadrukiem , na wybranych pamiątkach. Drukuje gazetki, listowniki, broszury, książki i kalendarze.Wykonuje transparenty, flagi , kamizelki, koszulki, czapeczki, materiały na manifestacje.
 

(15.01.13) Piotr Duda Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" dołączył do zacnego grona odznaczonych Krzyżem Semper Fidelis "Zawsze Wierny" - odznaczeniem przyznawanym osobom zasłużonym dla "Solidarności" i ojczyzny.
Zawsze cechuje go odpowiedzialność i dyscyplina w podejmowaniu decyzji. Obrona pracowników, miejsc pracy, wolności związkowej to cele do których konsekwentnie dąży. Jest oddany i zawsze wierny tradycjom niepodległościowym.  Dobro Ojczyzny i jej wierność to główne cele jego życia - w uzasadnieniu wniosku o nadanie Krzyża Semper Fidelis przewodniczącemu KK napisali wnioskodawcy: Oddział Zarządu Regionu Małopolska w Dębicy oraz Związek Solidarność Polskich Kombatantów Przemyśl z siedzibą  w Dębicy. 

Natomiast 11 stycznia br. od  pracodawców i "Pulsu biznesu" dostaliśmy "Gospodarcze maliny 2012" w kategorii instytucje za "negatywny wpływ na gospodarkę, szkodzenie przedsiębiorczości, psucie standardów na rynku i łamanie dobrych obyczajów biznesowych".
- "Parafrazując znany z literatury cytat chcę powiedzieć, że: choć malin ci u nas dostatek... i te przyjmiemy z radością na znak zwycięstwa z wyzyskiem, śmieciowym zatrudnianiem pracowników i neoliberalną zarazą, która zmienia Polskę w XIX-wieczny kapitalizm...  Nie oczekiwaliśmy, że nasze działania spodobają się przedsiębiorcom zrzeszonym w organizacji Pracodawcy RP. Jednak ta nagroda dowodzi, że zostały one przez nich dostrzeżone, być może nawet wzbudziły ich irytację. To potwierdza naszą skuteczność, dlatego chcę zapewnić, że dalej będziemy robić swoje, mając nadzieję na kolejne "Maliny", nie tylko za 2012 rok, ale i za lata następne" - napisał w swoim liście do Pulsu Biznesu przewodniczący Solidarności .

 

29 grudnia zmarł w wieku 94 lat Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk, wielki kapłan i niezłomny bohater w walce z komunizmem.

 Śp. Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk urodził się 1 II 1918 r. w Łubiankach Wyższych k. Zbaraża. Od 1937 student w Seminarium Duchownym i na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie (z przerwą po wkroczeniu Sowietów we IX 1939). W 1942 święcenia kapłańskie. 1946-1948 student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydz. Społeczno-Ekonomiczny i Wydz. Filozofii Chrześcijańskiej; 1946-1951 Studium Zagadnień Społecznych i Gospodarczych Wsi Polskiej tamæe; w 1951 doktorat. Od 1942 wikariusz w Złotnikach i we Lwowie; od XII 1945 w Katowicach, 1948-1950 proboszcz w Łebuni k. Lęborka. 1951-1952 st. asystent na Wydz. Filozoficznym KUL i w Seminarium Duchownym w Lublinie; 1952-1962 wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie; od 1957 duszpasterz akademicki w Wyższej Szkole Rolniczej w Kortowie, proboszcz w parafiach diecezji warmińskiej; 1962-1966 adiunkt w Katedrze Teologii Pastoralnej KUL. Od XII 1965 bp ordynariusz przemyski. 1967-1989 członek Komisji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Ogólnego, przewodniczący Komisji Iustitia et Pax; 1967-1989 członek, 1990-1991 współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. Od l. 70. utrzymywał kontakty ze środowiskami opozycyjnymi, wspierał m.in. niezależny ruch chłopski.
W l. 80. zaangażowany w pomoc dla „S”, zwłaszcza dla osób uwięzionych, represjonowanych i pozbawionych pracy. Na terenie diecezji przemyskiej wspierał niezależną kulturę, naukę i sztukę (Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Katolickie Tygodnie Historyczne, wydawnictwa) i Duszpasterstwa Ludzi Pracy i Duszpasterstwa Rolników. W 1987 reaktywował diecezjalne pismo „Rola Katolicka” (jawne, ale nielegalne); 1988 powołał Diecezjalną Radę Kultury. W 1967 wysunięcie go przez prymasa Wyszyńskiego do Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu wywołało długoletni konflikt z władzami, co spowodowało zamrożenie prac Komisji do 1980. Rejestrowano głoszone przez niego kazania, kontrolowano korespondencję, podsłuchiwano rozmowy telefoniczne (podsłuch zainstalowany w pomieszczeniach kurii i pałacu biskupim). Rozbudował sieć parafialną diecezji, inicjował i wspierał budowę kościołów, kaplic i domów katechetycznych bez zezwolenia władz (ponad 400 obiektów sakralnych). W VI 1991 podczas wizyty Jana Pawła II w Polsce otrzymał godność abp. ad personam, od III 1992 abp metropolita przemyski, od 14 IV 1993 na emeryturze. Od 1995 honorowy członek „S”, od 1996 Związku Sybiraków.
Autor wspomnień W starciu z totalitaryzmem (Paryż 1994) i Od Zbaraża do Przemyśla (Marki 1998). Honorowy obywatel m.in. Przemyśla, Rzeszowa i Stalowej Woli. Odznaczony Orderem Orła Białego (2006).

                                                                                                       (Encyklopedia Solidarności)

 

<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 104 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................