Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705317
Start No images

NSZZ „Solidarność” wraz z pozostałymi związkami zawodowymi OPZZ i Forum zorganizowały w Warszawie w dniach 11-14 września protesty pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”.
Z naszego Regionu w pierwszym dniu protestu - branżowym uczestniczyli przedstawiciele PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki, PKP Cargo Centrum Logistyczne Medyka-Żurawica (125 osób) oraz przedstawiciele Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Przemyślu, Jarosławiu i Przeworsku (48 osób). Uczestnicy pierwszego dnia protestowali przed Ministerstwem Transportu i Ministerstwem Zdrowia.
Kulminacyjnym dniem była sobota 14 września. Do Warszawy z całego kraju przyjechało blisko 200 tysięcy związkowców i osób, które nie zgadzają się z polityką obecnego rządu, z zakłamaniem i ignorowaniem społeczeństwa.
Z naszego Regionu w tym dniu wyjechało 10 autokarów – członków Solidarności i sympatyków.
W wielkiej pokojowej manifestacji uczestniczyli przedstawiciele bardzo wielu zakładów pracy
z Przemyśla, Jarosławia, Przeworska i Lubaczowa. Wyjeżdżający na manifestację swoją obecność kwitowali stwierdzeniem – Nie może nas tam zabraknąć – walczymy o słuszną sprawę, o godne warunki pracy i płacy, o przyszłość naszych dzieci i dla nas.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne i godne reprezentowanie Regionu. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy z różnych względów nie mogli z nami wyjechać, ale utożsamiają się i popierają nasze postulaty.

 
fot. M. Radlak

Więcej…

 

Niemiecka Federacja Związków Zawodowych DGB Region Saksonia i Region Berlin-Brandenburgia w piśmie skierowanym do liderów "Solidarności", OPZZ oraz FZZ wyraża poparcie dla związkowych protestów organizowanych w Warszawie. Niemieccy związkowcy podkreślają, że "z dużym zaniepokojeniem i dużą irytacją śledzą ataki polskiego rządu na prawa związkowe". Widzą, jak są deptane prawa pracownicze i związkowe w Polsce. Dlatego wspierają protesty i zgłaszane przez trzy największe centrale związkowe postulaty. "Nadal będziemy wspólnie i transgranicznie angażować się na rzecz przestrzegania socjalnych praw podstawowych i wzmacniania socjalnej spójności: w zakładach, w regionie i w Europie"- piszą autorzy listu Iris Kloppich - przewodnicząca DGB Region Saksonia, Doro Zinke - przewodnicząca DGB Region Berlin-Brandenburgia, Markus Schlimbach-  wiceprzewodniczący Międzyregionalnej Rady Związkowej Łaba-Nysa i  Olaf Himmel- przewodniczący Międzyregionalnej Związków Zawodowych Viadrina.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 
Treść Listu otwartego do polskich Pracodawców
wystosowanego przez Piotra Dudę Przewodniczącego KK 
 

Szanowni Państwo!

 W 33. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które położyły fundament pod naszą demokrację, przychodzi nam organizować protesty w obronie podstawowych praw pracowniczych i obywatelskich. To ironia losu, że „Solidarność”, która wywalczyła wolność, na nowo musi walczyć o realizację 21 postulatów, w tym o prawo do niezależnych od władzy i pracodawców związków zawodowych.
Warunkiem istnienia demokracji są wolności, a z nich najważniejsze – prawo obywateli do organizowania się dla obrony swoich praw, prawo do podejmowania kluczowych decyzji w drodze referendum obywatelskiego oraz prawo do nieskrępowanego manifestowania swojego sprzeciwu w formie publicznych zgromadzeń.

Bez względu na to, jak krytycznie oceniają Państwo nasze postulaty, jak bardzo się z nimi nie zgadzają, muszą Państwo pamiętać, że mamy do nich prawo i mamy prawo w ich sprawie protestować. Naszych akcji nie przeprowadzamy z dnia na dzień. Dajemy wszystkim możliwość przygotowania się do nich, takiego przeorganizowania czasu pracy, aby ewentualne negatywne skutki były jak najmniej odczuwalne.

Oprócz spraw pracowniczych i społecznych, walczymy także o postulaty dotyczące m.in. ustawy o zamówieniach publicznych, funduszu pracy, przepisów dot. równego traktowania wszystkich pracodawców, wsparcia przemysłu energochłonnego, czy zmian w prawie o referendach obywatelskich. Wiele z tych spraw jest dla nas wspólnych.

Dlatego apeluję, żeby nie utrudniali Państwo swoim pracownikom wzięcia udziału w protestach, które organizujemy we wrześniu. A z uwagi na szacunek do demokracji, często przez Państwa deklarowany, liczę, że wielu pracodawców stworzy wręcz możliwości, które to ułatwią - jak np. możliwość odpracowania tych dni w innym terminie. Wiem, że w wielu zakładach pracy tak się dzieje i bardzo za to dziękuję.

 

Gościem podczas manifestacji 14 września będzie wiceszef EKZZ - Józef Niemiec. Zastępca Sekretarz Generalnej EKZZ weźmie udział w sobotniej demonstracji i wygłosi krótkie przemówienie w imieniu władz Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.
Liderzy tej międzynarodowej organizacji wspierają wspólne działania "S", OPZZ i FZZ. W połowie lipca szefowa EKZZ Bernadette Segol w oficjalnym piśmie zwróciła się do premiera polskiego rządu z apelem o przywrócenie warunków dla rzeczywistego i skutecznego dialogu społecznego w Polsce.Szczególnie krytycznie oceniła nowelizację Kodeksu pracy.

 źródło: http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/ekzz-na-manifestacji-w-warszawie.html

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 96 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................