Karty Rabatowe

Związkowe Gadżety



Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 705380
Start No images

W całej Polsce trwają protesty pod sklepami Castoramy przeciwko bezprawnemu zwolnieniu 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.  W samej Warszawie zgromadziło się około tysiąca osób. 
Zarząd Castorama Polska bezprawnie zwolnił członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach. - Żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które dopuściły się bezprawnych działań antyzwiązkowych - podkreślają związkowcy.
W proteście w Warszawie biorą udział również przedstawiciele Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność".
Jak poinformował zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz, trwają rozmowy pomiędzy zarządem Castoramy, a związkiem zawodowym Solidarność.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl
Więcej: Tysol1 Tysol2 KK1 KK2

 

W dniu 16 listopada 2019 roku w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu odbyło się poświęcenie ufundowanego Sztandaru Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Patronem Sztandaru został polski żołnierz, bohater i męczennik rotmistrz Witold Pilecki, zamordowany przez oprawców komunistycznych. Do dnia dzisiejszego nie jest znane miejsce pochówku zwłok rotmistrza, ale prowadzone przez IPN poszukiwania dają nadzieję na odnalezienie szczątków i godne złożenie z należnymi honorami w grobie. 
Uroczystą mszę celebrował i dokonał aktu poświęcenia Sztandaru ksiądz biskup Stanisław Jamrozek w asyście księdza Prałata Mariana Bocho. 

Więcej…

 

W dniu 9 listopada 2019 r. Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności po półtora miesięcznej peregrynacji w Oddziale Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Przemyślu zawitał w Oddziale w Jarosławiu. Uroczyste powitanie przez członków NSZZ „Solidarność” oraz przedstawicieli wspólnoty parafialnej miało miejsce 10 listopada br. w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię ks. prof. Stanisław Nabywaniec.
Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Oddziału Regionu w Jarosławiu i Oddziału Regionu w Lubaczowie oraz Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki z siedzibą w Żurawicy.


Podczas uroczystości pożegnalnej Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności  16 listopada br.
w Kolegiacie Jarosławskiej nastąpił akt poświęcenia Sztandaru Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Mszy świętej przewodniczył i dokonał poświęcenia sztandaru bp. Stanisław Jamrozek. Na sztandarze został umieszczony wizerunek Rotmistrza Witolda Pileckiego – wybitnego żołnierza i oficera polskiego wywiadu, bohatera i wielkiego patrioty, oddanego nie tylko Ojczyźnie, ale i Bogu, to wiara prowadziła go przez życie.



W czasie peregrynacji w Oddziale Jarosławskim Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności będzie obecny jeszcze w parafiach pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu, pw. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie oraz pw. Świętego Józefa w Muninie.

Fot. Janusz Blok

 


Region Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" zaprasza na
uroczyste powitanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności
oraz mszę św. w 35. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
19 października 2019 roku o godz. 18.00
w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

 

"Popiełuszko. Będziesz ukrzyżowany – słowa powtarzane przez oficerów Służby Bezpieczeństwa stały się smutnym proroctwem męczeńskiej śmierci młodego kapłana. Jednak jak mówił Tertulian: ”krew męczenników jest zasiewem chrześcijan. Zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki przyniosło błogosławione owoce dla umęczonej w tamtym czasie Ojczyzny nie tylko w postaci przemian ustrojowych, ale przemian wielu serc. 
29 sierpnia 1982 roku ks. Jerzy w homilii wypowiedział słowa: Nie można uśmiercać nadziei. A „Solidarność” była i jest nadzieją wielu Polaków, nadzieją tym silniejszą, im bardziej jest ona zespolona z Bogiem przez modlitwę. „Solidarność” w narodzie rozrosła się jak mocne drzewo, które chociaż jest podcięte w swych korzeniach, wypuszcza nowe. I chociaż drzewem tym szarpią burze, chociaż urwano mu koronę chwały, to ono nadal trzyma się mocno ziemi ojczystej i czerpie z naszych serc i naszej modlitwy ożywcze soki, które pozwalają mu trwać i w końcu wydać dobry owoc”. Niewątpliwie tym dobrym ewangelicznym owocem jest on sam, wyniesiony do chwały Nieba. Jego zaś słowa, w perspektywie pozostawionego nam świadectwa, wzywają do narodowego rachunku sumienia, który niekoniecznie powinien być przeprowadzany tylko przy okazji okrągłych, wielkich rocznic. Świadectwo jego życia, pomimo upływu lat nieustannie promieniuje w świecie, w którym wciąż chce panować przemoc i zło.

Z książki ”Wszystko o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce” Wydanie specjalne w 35. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. kapelana "Solidarności", Wyd. Świętego Filipa Apostoła

Warto przypomnieć też każdemu z nas słowa ks. Michała Kotowskiego duszpasterza ludzi pracy archidiecezji warszawskiej wypowiedziane w homilii podczas mszy św. w 70. rocznicę urodzin ks. Jerzego:

Ksiądz Jerzy uczy nas, że sprawy ojczyzny zawsze trzeba traktować poważnie, nie zaś lekkomyślnie czy zarozumiale. Ksiądz Jerzy zawsze powtarzał, że teraźniejszość i przyszłość narodu trzeba budować na prawdzie, sprawiedliwości i miłości … Ksiądz Jerzy dobrze poznał ideę solidarności, która szybko znalazła w jego oczach uznanie i poparcie. Solidarność ciągle ma ważne zadanie do spełnienia w naszej ojczyźnie. To walka o sprawiedliwości i miłość społeczną, troska o godność człowieka pracy i rozwijanie cnót obywatelskich, takich jak patriotyzm, zaangażowanie, odpowiedzialność, pomoc i współpraca. Tak widział solidarność ksiądz Jerzy. Ostatecznie za nią poniósł śmierć męczeńską”.

 

Z satysfakcją przyjęliśmy informację o otwarciu przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. telefonicznego centrum kontaktowego tworząc tym samym około 80 nowych miejsc pracy w Jarosławiu. To pierwsze kroki do odbudowania zakładu gazowniczego w Jarosławiu. W styczniu 2013 roku doszło do likwidacji tego zakładu w tym mieście pomimo protestów związkowców, pikiet i sprzeciwu społecznego. Tym samym na słowa naszego uznania zasługuje pani minister Anna Schmidt-Rodziewicz, dzięki jej zaangażowaniu w tę sprawę można mówić o sukcesie. To nie tylko jej osobiste zaangażowanie i determinacja, ale zrozumienie głoszonego przez nas od lat problemu związanego z degradacją regionu i naszych miast poprzez wyprowadzanie dobrych miejsc pracy i likwidacji zakładów pracy. To jedna z wielu spraw i inicjatyw pro pracowniczych podjętych przez panią minister. Nie ukrywamy, że liczymy na więcej!

Dobrym sygnałem jest i to, że PKP Cargo S.A. zamierza wrócić do Gniewczyny Trynieckiej z budową wagonów towarowych. Oby te kroki wreszcie, podobnie jak w Jarosławiu zaowocowały miejscami pracy. Byliśmy przeciwnikami decyzji o likwidacji Fabryki Wagonów "Gniewczyna" i stale przypominaliśmy o potrzebie jego funkcjonowania. W tym przypadku również sprawa musiała trafić na dobry grunt i ludzi, którzy nie tylko kierują się ekonomią, ale przede wszystkim aspektem społecznym.

 

<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 35 z 120

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................