By wszyscy emeryci i renciści wstępowali w struktury Sekcji Regionalnych
Wiele osób wraz z przejściem na emeryturę kończy także swoje członkostwo w NSZZ „Solidarność”.
To błąd!
Teraz kiedy jest więcej czasu dla siebie, pokażmy, że zależy nam na przynależności do Związku. Bierzmy udział w życiu związkowym, walczmy o nasze prawa, pamiętajmy, o historii naszej Ojczyzny biorąc udział w upamiętnianiu rocznic państwowych.
- Kto, jak nie seniorzy pojadą na grób błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki czy Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Częstochowy?
- Kto wspomoże protesty związkowe?
- Kto podzieli się swoim doświadczeniem?
Członkostwo w „Solidarności” nie wygasa z końcem zatrudnienia.
APELUJEMY do Przewodniczących Komisji Zakładowych:
Nie skreślajcie z listy członków Waszej Organizacji tych, którzy przeszli na emeryturę!
Informujcie o możliwości kontynuowania przynależności do Związku po zakończeniu pracy zawodowej w Waszej macierzystej Organizacji Zakładowej lub w organizacjach terenowych w swoich delegaturach.
Zależy nam, aby wszyscy emeryci i renciści wstępowali w struktury Sekcji Regionalnych.
Wystarczy jedynie podpisać akces przynależności do Sekcji Emerytów NSZZ „Solidarność” potwierdzony przez Organizację Zakładową (formularz do pobrania na stronie: http://www.solidarnosc.org.pl/kseir/index.php/aktualnosci/150-akces-przynalezności-do-sekcji-regionalnej) i przesłać go do Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów skupiającej wszystkich emerytów i rencistów z całego Regionu.
Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi składkami!
Przypominamy, że istnieją też organizacje emerytów przy Zarządzie Regionu (Organizacje Terenowe Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”) zrzeszające te osoby, których zakłady pracy już nie istnieją, bądź chciałyby się zapisać do „Solidarności” po przejściu na emeryturę lub rentę.
Im nas będzie więcej, nasz głos będzie bardziej słyszalny!
Razem możemy więcej!
STATUT NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
§ 5
- Związek zrzesza pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę (także spółdzielczej umowy o pracę), a w rolniczych spółdzielniach produkcyjnych zatrudnionych na podstawie członkostwa (wyboru, powołania, mianowania), jak również uczniów przyzakładowych szkół zawodowych świadczących pracę na rzecz zakładu pracy lub pobierających naukę zawodu, osoby wykonujące pracę nakładczą, osoby wykonujące prace na podstawie umowy agencyjnej, a także osoby czerpiące środki utrzymania z pracy wykonywanej na innej podstawie prawnej niż stosunek pracy. Członkami Związku mogą być także bezrobotni, emeryci i renciści oraz osoby odbywające zastępczą służbę wojskową. Utrata zatrudnienia, a także powołanie do odbycia zasadniczej służby wojskowej nie oznaczają utraty członkostwa.
Za Radę
Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów
Przewodniczący
Wiktor Kubisiak