Związkowcy wszczęli spór zbiorowy w MPK Wrocław

• czwartek, 04 Stycznia 2024
  • Regiony

fot. Region Dolny Śląsk NSZZ Solidarność

„W związku z niespełnieniem żądania podwyższenia wynagrodzeń pracownikom MPK, przedłożonego na piśmie zarządowi MPK w dniu 6 października 2023, a także łamaniem przepisów prawa i wolności związkowej, wszczynamy z dniem 3 stycznia 2024 spór zbiorowy w MPK Spółka z o.o. we Wrocławiu” – napisali liderzy trzech związków zawodowych działających we wrocławskim MPK: MOZ NSZZ „Solidarność”, Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej MOZ Wrocław w RP oraz Federacja Pracowników Komunikacji Miejskiej we Wrocławiu.

Związkowcy działający w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Wrocław o podwyżki wynagrodzeń zabiegają od 6 października ubiegłego roku. Jak donosiły lokalne media, chodziło o kwotę 1800 złotych brutto dla każdego pracownika. W ocenie Zarządu spółki jest to żądanie nierealne do zrealizowania. Związkowcy motywują swoje żądania rosnącą frustracją pracowników wynikającą z pogarszającej się sytuacji materialnej ich i ich rodzin.

W wydanym wczoraj, 3 stycznia, komunikacie liderzy trzech związków zawodowych działających w spółce, w tym Marek Marcinkowski z MOZ NSZZ „Solidarność” przy MPK Spółka z o.o. Wrocław, przekazali, że w związku z niespełnieniem żądania podwyżek wynagrodzeń oraz łamaniem przepisów prawa i wolności związkowej wszczynają spór zbiorowy.

Kolejne spotkanie z Zarządem ma odbyć się 5 stycznia.

źródło: tysol.pl