Rozwój Związku

Co daje przynależność do NSZZ "Solidarność"?

  1. Fachową pomoc prawną
    Zatrudnieni w Zarządzie Regionu radcy prawni są zawsze do Twojej dyspozycji. Udzielą porady, pomogą w sporządzeniu różnego rodzaju pism, w razie potrzeby będą reprezentować Cię przed Sądem Pracy.

  2. Ochronę przed nieuzasadnionym wypowiedzeniem umowy
    Pracodawca chcąc rozwiązać z Tobą umowę o pracę musi zasięgnąć opinii Związku. Sprzeciw "Solidarności" powoduje, że Twoja sytuacja staje się niewspółmiernie lepsza. Pracownik nie będący członkiem Związku nie będzie nawet ostrzeżony o zamiarze wypowiedzenia umowy o pracę.

  3. Znaczący wpływ na swoje warunki płacy i pracy
    Zasady Twojego wynagrodzenia ustalane są z naszym Związkiem. Z pracodawcą uzgadniamy podział nagród i wysokość otrzymywanych przez Ciebie premii. Negocjujemy i uzgadniamy z pracodawcą Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, Regulamin Pracy, a nawet tak drobną rzecz, ale dla Ciebie ważną - plan urlopów

  4. Wpływ na podział środków z Funduszu Socjalnego
    Poprzez swoich związkowych przedstawicieli masz możliwość kontrolowania i wydatkowania środków z funduszu świadczeń socjalnych.

  5. Wpływ na poprawę warunków pracy.
    Związek egzekwuje świadczenia należne Tobie i Twoim kolegom wynikające z zasad bezpieczeństwa i warunków pracy a także kontroluje przestrzeganie przepisów BHP.

  6. Szkolenia i kursy
    Możesz podnosić swoje kwalifikacje biorąc udział w bezpłatnych kursach i szkoleniach organizowanych przez wyspecjalizowaną kadrę Działu Szkoleń Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"

  7. Kartę rabatową
    Masz możliwość przystąpić do programu Grosik i otrzymać katrę upoważniającą do ulg w wybranych placówkach usługowych, handlowych i kulturalnych.

  8. Zasiłki statutowe
    Po 6 miesięcznej przynależności przysługują Ci świadczenia statutowe w następujących przypadkach: urodzenie dziecka, śmierć członka rodziny, wypadki losowe.
 


Sylwia Groman
wykszt. wyższe

Związek Zawodowy NSZZ Solidarność odgrywa w moim życiu bardzo ważną rolę. Jako rocznik  1986 nie pamiętam niestety Solidarności z czasów jej narodzin, z czasów jej walki z systemem komunistycznym. Dziś znamy wynik tych walk- Zwycięstwo. Solidarność pokazała nam jak walczyć: nie samemu, ale jeden obok drugiego, ramię w ramię. W grupie jest siła i siłą jesteśmy My.  Historia jest więc wyznacznikiem tych idei i wartości, które przyjęłam głęboko do swego serca. Wierze, że dzięki uzwiązkowieniu  możemy razem osiągnąć naprawdę wiele: lepsze warunki pracy i płacy, równe traktowanie,  poczucie bezpieczeństwa, poczucie przynależności i wzajemnego zaufania, którego wyznacznikiem jest kapitał społeczny. Dziś Solidarność umożliwia nam również rozwój poprzez szkolenia, opiekę prawną w postaci  radców, adwokatów i negocjatorów, a nawet daje wsparcie finansowe  członkom  znajdującym się w ciężkiej sytuacji losowej. 
Powodem dla którego wstąpiłam do związku jest nie tylko jego piękna niosąca etos historia, ale chęć uczestnictwa w swojego rodzaju małym społeczeństwie, jakim jest mój zakład pracy. Poprzez aktywne działanie i pomaganie innym, mogę się w pełni samorealizować. Teraz  już się nie boje walczyć o swoje prawa, mam wsparcie w ludziach, a oni mają wsparcie we mnie, i to właśnie znaczy Solidarność! 

 


Kamila Markowska
wykszt. wyższe

Dla mnie przynależność do Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” to budowanie siły, która może przyczynić się do  poprawy warunków życia. My ludzie młodzi żyjąc w tych szczególnie niekorzystnych dla nas czasach powinniśmy organizować się, aby zwiększyć swoje szanse na lepsze warunki pracy i płacy. Dzięki „Solidarności” nie jesteśmy pozostawieni sami sobie ze swoimi problemami. W jedności siła!

 

 

 


Anna Dojlida
wykszt. wyższe

Związek Zawodowy NSZZ "Solidarność" dla mnie to nie tylko ochrona praw pracowniczych. To również możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Przynależność do NSZZ "Solidarność" to identyfikowanie się z grupą ludzi należących do Związku, który opiera swoje działanie na gruncie etyki chrześcijańskiej oraz prowadzi działalność w zakresie obrony godności praw i interesów pracowniczych. Będąc w Związku "nie czuje się sama", gdyż wiem, że zawsze mogę liczyć na profesjonalną pomoc i wsparcie. Nie żałuję, że wstąpiłam do Związku NSZZ "Solidarność" i gdybym jeszcze raz musiała dokonać wyboru postąpiłabym tak samo.

 

 


Tomasz
Paszkiewicz

wykszt. wyższe

Solidarność dała mi dostęp do darmowych szkoleń i kursów specjalistycznych. W każdej chwili jako członek Solidarności mogę liczyć na wsparcie i pomoc prawną w rozwiązywaniu problemów z pracodawcą.

 

 

 

 


Karolina
Romańczuk

wykszt. wyższe

NSZZ "Solidarność" to Związek Zawodowy, który zawsze staje po stronie ludzi pracy. Stając się jego członkiem dowiedziałam się, że Związek ten oferuje mi możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych, usług Agencji Pośrednictwa Pracy, a także szerokiej gamy szkoleń. Dzięki "Solidarności" znalazłam satysfakcjonującą mnie pracę. Wiem także, że NSZZ "Solidarność" broni interesów i praw pracowniczych, korzystając z doświadczenia wysokiej klasy specjalistów z zakresu prawa. Nie żałuję, że wstąpiłam do NSZZ "Solidarność", gdyż będąc jego członkiem jestem częścią wspólnoty, w której nikt nie jest pozostawiony sam sobie.

 

 


Mariusz
Lenkiewicz

wykszt. wyższe

W życiu każdego człowieka zasady moralno-etyczne winny zajmować czołowe miejsce i poprzez swoje oddziaływanie kształtować rzeczywistość wokół nas. Obrona interesów pracowniczych , poszanowanie godności, dbanie o podtrzymywanie więzi międzyludzkich to jedna z  fundamentalnych zasad NSZZ  "Solidarność". Taka postawa jest godna naśladowania, dlatego wkraczając na ścieżkę zawodową na pewno stanę się członkiem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność"

 

 

 


Katarzyna
Romanowska

wykszt. wyższe

W czasach pogoni za pieniądzem i karierą, my, młodzi widzimy w kraju tylko to, co najgorsze i jednocześnie nie poczuwamy się do tego, że mamy w tym swój własny udział. Wygodnie jest nam stać na pozycji kogoś, kto tylko narzeka i krytykuje, prawda jest jednak taka, że jeżeli chcemy coś zmienić, powinniśmy się zaangażować. Przynależność do Organizacji Zakładowej stwarza możliwość wpływania na własną sytuację. Poprzez swoich związkowych przedstawicieli mamy możliwość reprezentowania i obrony swoich praw i interesów zawodowych i socjalnych. Związki Zawodowe umożliwiają także podnoszenie kwalifikacji poprzez organizację licznych szkoleń zarówno o tematyce związkowej, ekonomicznej jak i informatycznej. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodych pracowników z krótkim stażem pracy, którzy zanim otrzymają możliwość dofinansowania przez zakład własnej edukacji, otrzymują możliwość uaktualniania i poszerzania swojej wiedzy zupełnie za darmo. Im większa liczba członków i silniejsza identyfikacja z Organizacją Zakładową, tym większa siła wpływania na własny los. Warto zastanowić się nad tym już dziś i nie czekać aż coś zrobią za nas inni.

 


Robert
Burzyński

wykszt. wyższe

Przynależność do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" zobowiązuje do znajomości prawa zwłaszcza z zakresu prawa pracy. Będąc członkiem Związku możemy stać na straży przestrzegania tego prawa oraz brać udział w jego tworzeniu na szczeblu zakładu pracy lub w szerszej perspektywie. Warto należeć do Związku bo dzięki temu możemy mieć znaczący wpływ na nasze warunki pracy i płacy, które są tak bardzo istotne w życiu zawodowym każdego człowieka.

 

 

 


Paweł i Joanna
Borkowscy

wykszt. wyższe

Wstąpiliśmy do NSZZ "Solidarność" ponieważ Związek Zawodowy daje poczucie większego bezpieczeństwa w pracy. Przynależność do Związku sprawia, że czujemy się mniej anonimowo. Jesteśmy w grupie ludzi o podobnych jak My poglądach na sprawy społeczne i moralne.