Co daje przynależność do NSZZ "Solidarność"?
-
Fachową pomoc prawną
Zatrudnieni w Zarządzie Regionu radcy prawni są zawsze do Twojej dyspozycji. Udzielą porady, pomogą w sporządzeniu różnego rodzaju pism, w razie potrzeby będą reprezentować Cię przed Sądem Pracy.
-
Ochronę przed nieuzasadnionym wypowiedzeniem umowy
Pracodawca chcąc rozwiązać z Tobą umowę o pracę musi zasięgnąć opinii Związku. Sprzeciw "Solidarności" powoduje, że Twoja sytuacja staje się niewspółmiernie lepsza. Pracownik nie będący członkiem Związku nie będzie nawet ostrzeżony o zamiarze wypowiedzenia umowy o pracę.
-
Znaczący wpływ na swoje warunki płacy i pracy
Zasady Twojego wynagrodzenia ustalane są z naszym Związkiem. Z pracodawcą uzgadniamy podział nagród i wysokość otrzymywanych przez Ciebie premii. Negocjujemy i uzgadniamy z pracodawcą Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, Regulamin Pracy, a nawet tak drobną rzecz, ale dla Ciebie ważną - plan urlopów
Wpływ na podział środków z Funduszu Socjalnego
Poprzez swoich związkowych przedstawicieli masz możliwość kontrolowania i wydatkowania środków z funduszu świadczeń socjalnych.
-
Wpływ na poprawę warunków pracy.
Związek egzekwuje świadczenia należne Tobie i Twoim kolegom wynikające z zasad bezpieczeństwa i warunków pracy a także kontroluje przestrzeganie przepisów BHP.
-
Szkolenia i kursy
Możesz podnosić swoje kwalifikacje biorąc udział w bezpłatnych kursach i szkoleniach organizowanych przez wyspecjalizowaną kadrę Działu Szkoleń Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"
-
Kartę rabatową
Masz możliwość przystąpić do programu Grosik i otrzymać katrę upoważniającą do ulg w wybranych placówkach usługowych, handlowych i kulturalnych.
-
Zasiłki statutowe
Po 6 miesięcznej przynależności przysługują Ci świadczenia statutowe w następujących przypadkach: urodzenie dziecka, śmierć członka rodziny, wypadki losowe.
Sylwia Groman
wykszt. wyższe
|
Związek Zawodowy NSZZ Solidarność odgrywa w moim życiu bardzo ważną rolę. Jako rocznik 1986 nie pamiętam niestety Solidarności z czasów jej narodzin, z czasów jej walki z systemem komunistycznym. Dziś znamy wynik tych walk- Zwycięstwo. Solidarność pokazała nam jak walczyć: nie samemu, ale jeden obok drugiego, ramię w ramię. W grupie jest siła i siłą jesteśmy My. Historia jest więc wyznacznikiem tych idei i wartości, które przyjęłam głęboko do swego serca. Wierze, że dzięki uzwiązkowieniu możemy razem osiągnąć naprawdę wiele: lepsze warunki pracy i płacy, równe traktowanie, poczucie bezpieczeństwa, poczucie przynależności i wzajemnego zaufania, którego wyznacznikiem jest kapitał społeczny. Dziś Solidarność umożliwia nam również rozwój poprzez szkolenia, opiekę prawną w postaci radców, adwokatów i negocjatorów, a nawet daje wsparcie finansowe członkom znajdującym się w ciężkiej sytuacji losowej.
Powodem dla którego wstąpiłam do związku jest nie tylko jego piękna niosąca etos historia, ale chęć uczestnictwa w swojego rodzaju małym społeczeństwie, jakim jest mój zakład pracy. Poprzez aktywne działanie i pomaganie innym, mogę się w pełni samorealizować. Teraz już się nie boje walczyć o swoje prawa, mam wsparcie w ludziach, a oni mają wsparcie we mnie, i to właśnie znaczy Solidarność!
|
Kamila Markowska
wykszt. wyższe
|
Dla mnie przynależność do Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” to budowanie siły, która może przyczynić się do poprawy warunków życia. My ludzie młodzi żyjąc w tych szczególnie niekorzystnych dla nas czasach powinniśmy organizować się, aby zwiększyć swoje szanse na lepsze warunki pracy i płacy. Dzięki „Solidarności” nie jesteśmy pozostawieni sami sobie ze swoimi problemami. W jedności siła!
|
Anna Dojlida
wykszt. wyższe
|
Związek Zawodowy NSZZ "Solidarność" dla mnie to nie tylko ochrona praw pracowniczych. To również możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Przynależność do NSZZ "Solidarność" to identyfikowanie się z grupą ludzi należących do Związku, który opiera swoje działanie na gruncie etyki chrześcijańskiej oraz prowadzi działalność w zakresie obrony godności praw i interesów pracowniczych. Będąc w Związku "nie czuje się sama", gdyż wiem, że zawsze mogę liczyć na profesjonalną pomoc i wsparcie. Nie żałuję, że wstąpiłam do Związku NSZZ "Solidarność" i gdybym jeszcze raz musiała dokonać wyboru postąpiłabym tak samo.
|
Tomasz
Paszkiewicz
wykszt. wyższe
|
Solidarność dała mi dostęp do darmowych szkoleń i kursów specjalistycznych. W każdej chwili jako członek Solidarności mogę liczyć na wsparcie i pomoc prawną w rozwiązywaniu problemów
z pracodawcą.
|
Karolina
Romańczuk
wykszt. wyższe
|
NSZZ "Solidarność" to Związek Zawodowy, który zawsze staje po stronie ludzi pracy. Stając się jego członkiem dowiedziałam się, że Związek ten oferuje mi możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych, usług Agencji Pośrednictwa Pracy, a także szerokiej gamy szkoleń. Dzięki "Solidarności" znalazłam satysfakcjonującą mnie pracę. Wiem także, że NSZZ "Solidarność" broni interesów i praw pracowniczych, korzystając z doświadczenia wysokiej klasy specjalistów z zakresu prawa. Nie żałuję, że wstąpiłam do NSZZ "Solidarność", gdyż będąc jego członkiem jestem częścią wspólnoty, w której nikt nie jest pozostawiony sam sobie.
|
Mariusz
Lenkiewicz
wykszt. wyższe
|
W życiu każdego człowieka zasady moralno-etyczne winny zajmować czołowe miejsce i poprzez swoje oddziaływanie kształtować rzeczywistość wokół nas. Obrona interesów pracowniczych , poszanowanie godności, dbanie o podtrzymywanie więzi międzyludzkich to jedna z fundamentalnych zasad NSZZ "Solidarność". Taka postawa jest godna naśladowania, dlatego wkraczając na ścieżkę zawodową na pewno stanę się członkiem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność"
|
Katarzyna
Romanowska
wykszt. wyższe
|
W czasach pogoni za pieniądzem i karierą, my, młodzi widzimy w kraju tylko to, co najgorsze i jednocześnie nie poczuwamy się do tego, że mamy w tym swój własny udział. Wygodnie jest nam stać na pozycji kogoś, kto tylko narzeka i krytykuje, prawda jest jednak taka, że jeżeli chcemy coś zmienić, powinniśmy się zaangażować. Przynależność do Organizacji Zakładowej stwarza możliwość wpływania na własną sytuację. Poprzez swoich związkowych przedstawicieli mamy możliwość reprezentowania i obrony swoich praw i interesów zawodowych i socjalnych. Związki Zawodowe umożliwiają także podnoszenie kwalifikacji poprzez organizację licznych szkoleń zarówno o tematyce związkowej, ekonomicznej jak i informatycznej. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodych pracowników z krótkim stażem pracy, którzy zanim otrzymają możliwość dofinansowania przez zakład własnej edukacji, otrzymują możliwość uaktualniania i poszerzania swojej wiedzy zupełnie za darmo. Im większa liczba członków i silniejsza identyfikacja z Organizacją Zakładową, tym większa siła wpływania na własny los. Warto zastanowić się nad tym już dziś i nie czekać aż coś zrobią za nas inni.
|
Robert
Burzyński
wykszt. wyższe
|
Przynależność do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" zobowiązuje do znajomości prawa zwłaszcza z zakresu prawa pracy. Będąc członkiem Związku możemy stać na straży przestrzegania tego prawa oraz brać udział w jego tworzeniu na szczeblu zakładu pracy lub w szerszej perspektywie. Warto należeć do Związku bo dzięki temu możemy mieć znaczący wpływ na nasze warunki pracy i płacy, które są tak bardzo istotne w życiu zawodowym każdego człowieka.
|
Paweł i Joanna
Borkowscy
wykszt. wyższe
|
Wstąpiliśmy do NSZZ "Solidarność" ponieważ Związek Zawodowy daje poczucie większego bezpieczeństwa w pracy. Przynależność do Związku sprawia, że czujemy się mniej anonimowo. Jesteśmy w grupie ludzi o podobnych jak My poglądach na sprawy społeczne i moralne.
|
|