Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych

• wtorek, 08 Listopada 2022
  • Regiony

fot. Solidarność Małopolska

6 listopada związkowcy z Regionu Małopolskiego uczestniczyli w „IX KRAKOWSKICH ZADUSZKACH ZA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – NIEZŁOMNYCH”. NSZZ „Solidarność” na uroczystościach reprezentowali przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, Adam Lach wraz z grupą działaczy Związku.
Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, gdzie kierownictwo Instytutu Pamięci Narodowej, środowiska kombatanckie i patriotyczne, w tym poczet sztandarowy „S” spotkały się, by modlić się i uczcić pamięć naszych Bohaterów.
Przypomniano wartości za jakie walczyli i niejednokrotnie oddali życie, czyli BÓG, HONOR, OJCZYZNA oraz sylwetki pomordowanych i poległych. Po wypominkach imiennych odprawiona została Msza Św. zaduszna oraz odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Żołnierzy Niezłomnych.
Po nabożeństwach przewieziono autobusem uczestników uroczystości do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie w Auli Jana Pawła II odbyła się projekcja filmu Dariusza Walusiaka „Ballada o Jureczku” najmłodszego żołnierza wileńskiej AK.  Warto dodać, że bohater tego filmu, wiekowy już pan Jerzy Widejko, był obecny na projekcji.
Uroczystość zakończył koncert patriotyczny Bożeny i Lecha Makowieckich. NSZZ „Solidarność” na uroczystościach reprezentowali przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, Adam Lach wraz z grupą działaczy Związku.

www.solidarnosc.krakow.pl