Za nami III Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego MOZ NSZZ „S” PESA Bydgoszcz

• piątek, 08 Września 2023
  • Regiony

III Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego MOZ NSZZ „S” PESA Bydgoszcz / fot. NSZZ "S" Region Bydgoski

26 sierpnia na łowisku w Ślesinie koło Nakła nad Notecią odbyły się III Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego MOZ NSZZ „Solidarność” PESA.

Organizowana już po raz trzeci impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród fanów wędkowania. Liczba chętnych, którzy chcieli w niej wziąć udział, przekroczyła znacznie możliwości łowiska. O prawie startu zdecydowała kolejność zgłoszeń, a ostatecznie w zawodach wystartowało 38 zawodników, w tym trzech młodych wędkarzy, którzy wystąpili pod opieką swoich rodziców. Najmłodszy z nich miał 10 lat! Wśród uczestników byli pracownicy PESA, Frosty i PSP Aleksandrowo Kujawskie.

Sześć godzin wędkowania

Przybyłych na zawody o 5.30 wędkarzy nagrodziła natura – wschodzące słońce i błękitne niebo już podczas losowania stanowisk sprawiły, że zawody odbyły się w wyjątkowej atmosferze (co zresztą widać na grupowym zdjęciu zawodników i organizatorów, które wykonano jeszcze przed startem).

Po 6 godzinach wędkowania Komisja Sędziowska przystąpiła do ważenia ryb, a uczestnicy w tym czasie mogli skorzystać z ciepłego posiłku, który zapewnił organizator. Sędzią głównym zawodów był sędzia klasy krajowej PZW p. Krzysztof Szarafiński, pracownik PESA i członek Solidarności.

Najlepszymi wędkarzami okazali się Krzysztof Markowski (PESA), Rafał Kowalski (Nitrochem) i Karol Zamiar (PESA), którzy otrzymali nagrody główne oraz puchary i dyplomy. Nagrodę dodatkową dla najlepszego wędkarza PESA otrzymał Krzysztof Markowski, a nagrodę za największą rybę otrzymał Rafał Kowalski z Nitrochemu. Najlepszych 10 zawodników otrzymało dyplomy i atrakcyjne nagrody, wszyscy reprezentujący nasz Związek upominki, a najmłodsi nagrody specjalne.

Przewodniczący Grzegorz Jutrowski podziękował wszystkim zawodnikom za udział, a członkom Związku za wsparcie przy organizacji zawodów i zapowiedział, że za rok odbędzie się kolejna edycja.

Klasyfikacja zawodów

Krzysztof Markowski (PESA)
Rafał Kowalski (Nitrochem)
Karol Zamiar (PESA)