Za nami 31. Bieg Solidarności

• poniedziałek, 11 Września 2023
  • Regiony

fot. Region Dolny Śląsk NSZZ Solidarność

W sobotę 9 września kilkuset biegaczy wzięło udział w 31. edycji Biegu Solidarności we Wrocławiu. W okolicach Hotelu Wodnik dorośli mieli do pokonania dystans 5,2 km. Łącznie z najmłodszymi uczestnikami, którzy zależnie od wieku przebiegli trasę od 500 m do 1 km, na starcie pojawiło się blisko 2 tysiące biegaczy!

Tegorocznymi zwycięzcami zostali Anita Matner i Arkadiusz Gardzielewski. Na mecie gratulował im przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Kazimierz Kimso wraz z organizatorami Biegu – Dolnośląskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej i Sportu NSZZ „Solidarność”.

Z kolei szkół wygrała SP nr 91, wyprzedzając Sportową SP nr 46 i SP nr 17, a wśród przedszkoli Niezapominajka, przed Kolorowym Początkiem i Przedszkolem nr 87.

Wśród związkowców najlepszymi biegaczami okazali się Damian Jarecki i Agata Stawów. Zajmującym podium sportowcom gratulowali sponsorzy m.in. prezes MPWiK Wrocław Marcin Garcarz, prezes PolRegio Adam Pawlik, dyr. PKP Cargo Connect Mieczysław Czerpita, prezesi wrocławskiego MPK (Witold Woźny i Przemysław Nowicki), wiceprezes Portu Lotniczego Karol Przywara, dyrektor sklepu Selgros Adam Paździor, dyrektor regionalny sklepu Decathlon Piotr Slawecki, dyrektorka ds. pracowniczych we wrocławskim Whirlpoolu Barbara Rok-Szofer, Zdzisław Sommerfeld z Hotelu Piotr.

Nie zabrakło stałych bywalców tej cyklicznej imprezy – przybyła radna sejmiku Małgorzata Calińska-Mayer, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, radny miejski Jarosław Krauze, kurator dolnośląski Roman Kowalczyk. Dodatkowych emocji dostarczyła loteria z nagrodami, którą prowadził porywająco Radosław Mechliński. Posiadacze szczęśliwych numerów startowych mogli cieszyć się z atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Whirlpool (m.in. pralka, chłodziarko-zamrażarka, czy zmywarka).

Dzięki wsparciu sponsorów, wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

O tym, że wszystko zaczyna się od wody przypominało bardzo oblegane stoisko MPWiK Wrocław. Świeża woda w trzech smakach przyciągała w tym upalnym dniu wielu spragnionych. Rozmaitą aktywność na świeżym powietrzu zapewniła firma Decathlon, a swoją wiedzę na temat leśnej fauny i flory dzieci mogły sprawdzić na stoiskach okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Ciekawe konkursy przygotowała też spółka PolRegio wraz z wygodnymi miejscami na odpoczynek od słońca.

Bieg na terenie Hotelu Wodnik zakończyła zabawa taneczna.

źródło: solidarnosc.wroc.pl