Wrocław. Trwają rozmowy przedstawicieli pracowników z władzami miasta

• poniedziałek, 30 Października 2023
  • Regiony

Negocjacje z przedstawicielami prezydenta Wrocławia / fot. arch. NSZZ "S" Region Dolny Śląsk

Międzyzakładowe i zakładowe organizacje związkowe działające w jednostkach miejskich i w spółkach miejskich negocjują podwyżki.

W środę (25.10.) odbyło się drugie spotkanie negocjacyjne pomiędzy sekretarzem Miasta Wrocławia Włodzimierzem Patalasem i skarbnikiem Miasta Marcinem Urbanem a przedstawicielami międzyzakładowych i zakładowych organizacji związkowych działających w jednostkach miejskich i w spółkach miejskich.

W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Regionu Dolny Śląsk. Przedstawiciele Miasta przedstawili propozycję podwyżek od stycznia 2024 roku. Strona związkowa jest w trakcie ustalania czy przyjmie podwyżki w zaproponowanej wysokości. Kolejne spotkanie negocjacyjne planowane jest w połowie przyszłego miesiąca.

We wrześniu Dolnośląska Solidarność przypominała, że od kilku lat we Wrocławiu została wypracowana dobra praktyka, która zakłada coroczne spotkania z przedstawicielami Miasta Wrocławia, a także prezydentem podczas, których negocjowane są podwyżki i przedstawiane problemy pracowników. Efektem prowadzonego od lat dialogu, polegającego na wzajemnym zrozumieniu, są zawarte porozumienia płacowe.

Źródło: NSZZ „S” Region Dolny Śląsk