Wielkopolska Solidarność żegna Teresę Majchrzak

• poniedziałek, 22 Marca 2021
  • Regiony

20 marca zmarła Teresa Majchrzak. Była matką zamordowanego w stanie wojennym przez ZOMO 19-letniego Piotra Majchrzaka. – Z wielkim żalem i bólem przyjęliśmy informację o śmierci Teresy Majchrzak – mówi przewodniczący wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

Teresa Majchrzak bardzo mocno i boleśnie, podobnie jak cała rodzina, przeżyła śmierć syna w okresie stanu wojennego. W okresie już wolnej Polski Teresa Majchrzak związana była z Solidarnością i obozem niepodległościowym. Jarosław Lange podkreśla, że Teresa Majchrzak aktywnie uczestniczyła w budowaniu niepodległościowego i demokratycznego państwa po 1990 roku.

– Od samego początku była osobą, która w sposób szczególny pokazywała determinację i walkę – z jednej strony o prawdę, a z drugiej strony o to, co nazywamy wolną Polską. To jest przeogromna strata – mówi Lange. Teresa Majchrzak była również związana ze środowiskami kombatanckim.

Region Wielkopolska