Wielkopolska „S”: Wywieś flagę Solidarności 31 sierpnia!

• piątek, 25 Sierpnia 2023
  • Regiony

Region Wielkopolski NSZZ „Solidarność” zachęca wszystkich, aby w Dzień Solidarności i Wolności wywiesić flagę NSZZ „Solidarność” przy swoim domostwie.

– 31 sierpnia 1980 roku to ważna dla nas wszystkich data – wtedy powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Możemy ten Dzień Solidarności i Wolności uczcić w wyjątkowy sposób – wywieszając flagę Solidarności przy domostwie – zachęcają związkowcy z Regionu Wielkopolskiego NSZZ „S”.

– Dzięki temu przypomnimy naszym rodzinom, sąsiadom i mieszkańcom o wspólnej historii, z której mamy prawo być dumni – dodają.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, Prezydium Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ ,,Solidarność’’ postanowiło przekazać flagi także miastom i gminom z terenu naszego Regionu (tym, które wyraziły taką wolę), aby każdy mieszkaniec mógł spojrzeć na powiewające flagi ,Solidarności’ na głównych arteriach ulic i budynkach użyteczności publicznej.

Region Wielkopolski zachęca również do promocji akcji w mediach społecznościowych.

źródło: tysol.pl