Udane negocjacje ws. Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy w m.st. Warszawa

• poniedziałek, 26 Czerwca 2023
  • Branże

Fot. własne

W dniu 20 czerwca br. w siedzibie Biura Polityki Lokalowej m.st. Warszawy został podpisany długo negocjowany przez związkowców Protokół Dodatkowy Nr 5 do PUZP.

Od 18 kwietnia br. rozpoczęły się negocjacje dotyczące Protokołu Dodatkowego Nr 5 do jedynego w m.st. Warszawa Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zatrudnionych w Jednostkach Budżetowych m.st. Warszawy Gospodarujących Lokalowym Zasobem m.st. Warszawy oraz Powierzonym Zasobem Nieruchomości m.st. Warszawy z dnia 7 marca 2008 roku.

Negocjatorami ze strony Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” byli członkowie Zarządu RM w osobach: Kamila Szelągowska, Agnieszka Chmielewska i Grzegorz Iwanicki.

Na początku rokowań Strona Związkowa poruszyła kwestię realizacji postanowień PD 4. w części dotyczącej waloryzacji funduszu wynagrodzeń. Strony Układu doszły do porozumienia, że skoncentrują się na opracowaniu tabeli i wersji ujednoliconej Układu. Ustalono, że Strona Miejska opracuje propozycję tabeli opartą na ustaleniach ze spotkania.

Na kolejnym zebraniu w dniu 9 maja br. strony dokonały zmiany zapisu art.4 pkt. 7 wprowadzając zapis „Do końca pierwszego kwartału danego roku planowany fundusz wynagrodzeń podlega corocznej waloryzacji, która jest dokonywana w oparciu o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedni ogłaszany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego”.

Ponadto Strony Układu uzgodniły Tabelę miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego i Wykaz stanowisk pracowniczych, szczegółowych wymagań kwalifikacyjnych, zaszeregowań do kategorii wynagrodzeń zasadniczych i stawek dodatku funkcyjnego.

Ostatecznie w dniu 20 czerwca br. w siedzibie Biura Polityki Lokalowej m.st. Warszawy  został podpisany Protokół Dodatkowy Nr 5 do PUZP, z ramienia Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” ten ważny dla pracowników dokument podpisali Andrzej Kropiwnicki – przewodniczący ZRM, i Grzegorz Iwanicki – sekretarz ZRM.

– To bez watpienia kolejny sukces przedstawicieli NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze. Dziękujemy Wszystkim przedstawicielom Stron Układu, którzy zaangażowali się w osiągnięcie tego sukcesu dla dobra pracowników zatrudnionych w Zakładach Gospodarowania Nieruchomościami m.st. Warszawy – powiedziała Agnieszka Chmielewska

Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”