Trwają wybory w organizacjach zakładowych

• poniedziałek, 13 Marca 2023
  • Regiony

fot. Region Częstochowski NSZZ „Solidarność”/ na zdjęciu Marzena Maciejczyk, przew. NSZZ “Solidarność” w SFC Solution

Do 31 marca 2023 r. trwać będą wybory władz podstawowych jednostek organizacyjnych Związku, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego.

Wybory w Regionie Częstochowskim

Związkowcy z myszkowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej ponownie wybrali długoletniego działacza „S” Jana Banika (na zdjęciu: w marynarce pomiędzy Anną Kubielską i Stanisławem Kołodziejczykiem z Regionalnej Komisji Wyborczej).

To dzięki inicjatywie i staraniom kol. Janka rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 791 od Poczesnej do Zawiercia („brama wjazdowa” do Myszkowa) w styczniu br. otrzymało imię NSZZ „Solidarność”.

Ponadto w ostatnich dniach ponownie wybrano przewodniczącymi w częstochowskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji – Przemysława Zakrzewskiego, w SP nr 50 – Marzenę Ziobrowską (Magdalenę Bakalarz jako delegatkę do Regionalnej Sekcji Kobiet), w Organizacji Międzyzakładowej w SP nr 34, MP nr 34 i 11 – Bożenę Getler, w Organizacji Oddziałowej Grupy Inco Zakład Produkcyjny w Koniecpolu – Wojciecha Złotorowicza.

Nowych przewodniczących mają natomiast Komisje Zakładowe w DN Automotive Poland (d. Gomma) – Stanisława Jarockiego (równocześnie wybrany delegatem do Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego) oraz Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska – Joannę Matejko.

Z kolei 11 marca 2023 r. Marzena Maciejczyk została ponownie, jednomyślnie, wybrana na funkcję przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” w SFC Solution. Będzie również delegatką do Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego.

Wybory w Regionie Dolny Śląsk

Decyzją sobotniego (11 marca) zebrania wyborczego delegatów Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ “Solidarność” GKN w Oleśnicy, w latach 2023-28  kierować tą organizacją będzie dotychczasowy przewodniczący Włodzimierz Rybak. On też będzie delegatem tej organizacji w Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego. Wraz z nim delegatem na Walne Zebranie Delegatów Regionu będzie Tomasz Lewicki.

W toku obrad powołano skład nowej komisji zakładowej i rewizyjnej. W sprawozdaniu z ubiegłej kadencji W. Rybak przedstawił m.in. przebieg negocjacji z zarządem firmy dotyczącym podwyżek płac, organizacji pracy w czasie pandemii koronawirusa. Przedstawiciele nowej komisji zakładowej już w najbliższych tygodniach będą musieli stanąć przed  kolejnym wyzwaniem – sporem zbiorowym w jaki firma weszła ze związkiem z powodu różnicy oczekiwań co do skali tegorocznych podwyżek.

We wrocławskim hotelu Wodnik podczas piątkowego (10 marca) zebrania wyborczego MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania związkowcy podsumowali mijająca kadencję oraz wybrali komisję międzyzakładową i rewizyjną. Delegaci zdecydowali, że dotychczasowa przewodnicząca Anna Makul będzie nadal przewodzić oświatowej Solidarności na Psim Polu.

W dniu 9 marca obradowało Walne Zebranie Delegatów KRH w AlcelorMittal Poland w Krakowie. Przewodniczącym na nową kadencję wybrany został dotychczasowy szef Komisji Roman Wątkowski.

Wybory w Regionie Zagłębie Miedziowe

W dniu 9 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Rella Investments Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy. Przewodniczącym Komisji Zakładowej został Tadeusz Wijas.

Kolejnego dnia odbyły się wybory władz organizacji oddziałowej NSZZ „Solidarność” w ZUS o/Legnica. Przewodniczącym Komisji Oddziałowej został Waldemar Dubis.

Tego samego dnia odbyły się wybory władz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, gdzie przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrany został Remigiusz Chorążyczewski.

Również10 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w  ZUW-URBEX Spółka z o.o. w Lubinie. Przewodniczącym Komisji Zakładowej został Józef Kołodziej.

Z kolei 11 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w MPK Legnica, gdzie przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany Dariusz Bucki.

Wszystkim Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w działalności związkowej!

Źródło: Tysol.pl