Przewodniczący ZR Tomasz Jeziorek i skarbnik (jednocześnie wiceprzewodniczący ZR) Mariusz Kawczyński przebywali dziś w Brodnicy, gdzie spotkali się m.in. z przewodniczącą tamtejszej komisji zakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania Marleną Gerszewską. W rozmowach uczestniczył także sekretarz ZR Piotr Grążawski.
Spotkanie z szefową brodnickich oświatowców było głównym powodem wizyty przewodniczącego w Brodnicy. Marlena Gerszewska od niedawna pełni swoją funkcję.
-Moja poprzedniczka, wcześniej wybrana do pełnienia funkcji w tej kadencji musiała z niej zrezygnować z powodów osobistych – mówi Gerszewska. – Koleżanki i koledzy uznali, że zdołam dobrze pełnić stanowisko przewodniczącej, więc po sporym namyśle zgodziłam się. Chcę aby moja komisja w pełni funkcjonowała w regionalnym życiu związku, więc na początku postanowiłam wyprostować pewne drobne zaległości. Po rozmowie z przewodniczącym i kolegami mam to już prawie załatwione.
Wspólna dyskusja na temat funkcjonowania komisji zakładowej w Regionie oraz o innych istotnych sprawach związkowych zabrała sporo czasu ale nikt go nie żałował, ponieważ:
– Działalność komisji zakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania „od zawsze” była bardzo ważna w lokalnym życiu związkowym. W przeszłości wielu jej liderów było jednocześnie liderami życia społecznego Brodnicy – twierdzi Piotr Grążawski. – Nie kryliśmy zadowolenia, gdy w wyniku wyborów wyszło, że to właśnie Marlena będzie szefową tak prestiżowej organizacji związkowej.
Przewodniczącej życzymy sukcesów i spokojnej pracy.
Red.