Szkolenie ze standardów sprawozdawczości finansowej w Gdańsku

• piątek, 31 Marca 2023
  • Regiony

fot. www.salabhp.pl

W jaki sposób czytać bilans firmy? O co zapytać pracodawcę? Na jakie elementy sprawozdania finansowego zwrócić uwagę? O tym wszystkim na warsztatach zorganizowanych przez Komisję Krajową w Gdańskiej Sali BHP, rozmawiają związkowcy „Solidarności”, działający w firmach transnarodowych.

Związkowcy rozmawiający z pracodawcą na poziomie zarządu centralnego międzynarodowego koncernu mierzą się z mniejszym lub większym poziomem stresu. Jest to naturalna reakcja, gdy mamy do czynienia z nową sytuacją i nowymi tematami, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu. Jednym z takich obszarów są spotkania poświęcone prezentacji wyników finansowych firmy. Ilość wskaźników, terminów i tabel może przytłoczyć, a jednocześnie, jako związkowcy, mamy świadomość, że aby uzyskać obraz kondycji przedsiębiorstwa w którym jesteśmy zatrudnieni, co pomoże nam odpowiednio sformułować oczekiwania wobec pracodawcy, powinniśmy mieć podstawową wiedzę z tego zakresu.

Znaczenie powyższej kwestii mają związkowcy z „Solidarności”. Dlatego grupa osób, które działają jako delegaci w europejskich radach zakładowych, zatem nijako naturalnie, mają najczęstszy kontakt z zarządami centralnymi swoich przedsiębiorstw, zaproponowali przeprowadzenie szkoleń przybliżających międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej. Dzięki wsparciu finansowemu Działu Szkoleń KK i zaangażowaniu Biura Branżowo-Konsultacyjnego KK, pomysł udało się wdrożyć w życie. Efektem wspólnego działania były pierwsze warsztaty z tego tematu, które w tym tygodniu odbywają się w historycznej Sali BHP w Gdańsku.

Szkolenie prowadzi dr Daniel Kiewra, przez wiele związany z firmą Syndex, wspierającą merytoryczne związki zawodowe w całej Europie.

pp