Świętokrzyska Solidarność w obronie pracownic Siarkopolu w Grzybowie

• Branże

fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

„Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” wspiera działania Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Grupie Azoty „Siarkopol” w Grzybowie zmierzające do obrony pracownic narażonych na działania nadmiernie stresujące mające znamiona mobbingu” – napisano w stanowisku, pod którym podpisał się przewodniczący ZR Świętokrzyskiego NSZZ „S” Waldemar Bartosz.
Przedstawiciele świętokrzyskiej Solidarności przekonują, że obrona pracowników przed takimi działaniami jest powinnością wynikającą wprost z prawa polskiego i norm statutowych.
„Deklarujemy więc wsparcie prawne i w razie konieczności organizacyjno – logistyczne dla organizacji związkowej. Jednocześnie Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” apeluje do pracodawcy o skuteczne wdrożenie środków organizacyjnych, również decyzji personalnych zapobiegających mobbingowi w środowisku pracy” – zaznaczono w stanowisku ZR Świętokrzyskiego NSZZ „S”.
Problemy, które stoją przed kopalnią siarki winny, zdaniem związkowców, motywować m.in. do bezkonfliktowego działania w kierunku pozyskania nowych odwiertów. „Marnowanie energii w sytuacjach konfliktowych może być czynnikiem spychającym ten podstawowy cel na dalsze miejsce – ze szkodą dla istnienia firmy i miejsc pracy” – przekonują autorzy stanowiska.
Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność”