Spotkanie opłatkowe Komisji Krajowej

• Kraj

fot. tysol.pl

fot. tysol.pl

„Przy naszym wigilijnym stole pamiętajmy nie tylko o pustym miejscu, ale także w sercach pomódlmy się o zakończenie tej barbarzyńskiej wojny, którą wywołał reżim Putina. Módlmy się o to, aby jak najszybciej ta wojna zakończyła się pokojem, abyśmy mogli spokojnie w naszym kraju pracować na rzecz naszej Ojczyzny i naszego związku zawodowego „Solidarność” – powiedział Szef „Solidarności” Piotr Duda.
8 grudnia w Kołobrzegu, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyło się spotkanie opłatkowe członków Komisji Krajowej i zaproszonych gości, które swoją obecnością zaszczycił również ksiądz biskup koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Zbigniew Zieliński.
Ksiądz biskup Zbigniew Zieliński życzył wszystkim:
„aby Ten, który przyszedł na świat, właśnie jako Boże Dziecię, jako wydawałoby się bezradne i ubogie, a który swoim przyjściem sprawił, że zaczęliśmy liczyć lata nowej epoki, nowej ery, niech będzie dla nas wszystkich ciągłą inspiracją do tego, żeby budować nowy, lepszy świat. Byśmy w możliwość realizacji takiego projektu nigdy nie zwątpili. Przypomina nam o tym nowonarodzone Dziecię i niech te święta, które są przed nami, w tym nam jeszcze bardziej pomogą”.
Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” nie krył wzruszenia i radości z tego, że wszyscy mogli się spotkać w tym pięknym okresie adwentowym i wspólnie przygotowywać do przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa.
„To dla nas bardzo ważne, członków związku zawodowego „Solidarność”, ale także jako katolików, że łamiemy się opłatkiem życząc sobie zdrowia i opieki Bożej – powiedział.
„Jednak mimo tego, że aura na zewnątrz jest taka już świąteczna, to nasze serca wewnątrz nie mogą się tak bardzo cieszyć, jak byśmy chcieli. Myśleliśmy sobie, że ściągniemy maski, które musieliśmy nosić przez długi czas, że będziemy dzisiaj już bardziej swobodnie, ale niestety od 24 lutego, sytuacja za naszą wschodnią granicą nie pozwala nam cieszyć się całym sercem z tych świąt” –  powiedział Piotr Duda.