Spór zbiorowy w ZW Lhoist w Tarnowie Opolskim. Związkowcy żądają podwyżek

• poniedziałek, 24 Lipca 2023
  • Branże

/ pixabay.com

Do sporu zbiorowego w Zakładach Wapienniczych Lhoist S.A. w Tarnowie Opolskim przystąpiły wszystkie związki zawodowe działające w firmie.

Spór zbiorowy rozpoczął się 22 lipca br.. Rokowania Zarząd w porozumieniu ze związkami zawodowymi wyznaczył na 1 sierpnia.

Solidarność domaga się 17,2 % wzrostu wynagrodzeń w stosunku do obecnej inflacji oraz równego traktowania – mówi Gerard Konieczko, przewodniczący w Zakładach Wapienniczych Lhoist S.A. w Tarnowie Opolskim.

– Przez ostatnie 3 lata pracownikom podnoszono pensje w kwocie niższej od inflacji. Ponadto Zarząd Spółki podzielił pracowników dając w zakładzie w Bukowej kwotowo większą podwyżkę od podwyżki dla pracowników w Tarnowie Opolskim – ocenił Przewodniczący Solidarności w zakładzie.

Do sporu zbiorowego przystąpiły wszystkie związki zawodowe działające w firmie.

Firma Lhoist to dostawca wapna i produktów wapienniczych. Przedsiębiorstwo zatrudnia w Polsce ponad 550 osób w pięciu zakładach produkcyjnych.

Źródło: tysol.pl / lhoist.com