Solidarność z Turcją. Piotr Duda złożył kondolencje przedstawicielom tureckich związków zawodowych

• piątek, 10 Lutego 2023
  • Kraj

fot. M. Żegliński

fot. M. Żegliński

– NSZZ „Solidarność” pragnie wyrazić swój smutek i solidarność z Turcją, jej obywatelami i pracownikami – przekazał Piotr Duda w liście do przedstawicieli tureckich związków zawodowych.
Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” przesłał list z kondolencjami do przedstawicieli tureckich związków zawodowych. List otrzymali Sekretarze Generalni związków: KESK, DİSK, HAK-IŞ oraz TÜRK-IS.
„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznym trzęsieniu ziemi, które spowodowało ogromne zniszczenia i w którym zginęło tysiące osób w Waszym kraju. NSZZ „Solidarność” pragnie wyrazić swój smutek i solidarność z Turcją, jej obywatelami i pracownikami”
– napisał Piotr Duda.
W wyniku trzęsienia ziemi, które kilka dni temu nawiedziło m.in. Turcję, zginęło już ponad 21 tysięcy osób. Na miejscu w akcji ratunkowej biorą udział m.in. polscy strażacy z grupy HUSAR Poland.
Piotr Duda dodał w liście do przedstawicieli tureckich związków zawodowych, że członkowie NSZZ „Solidarność” są wśród polskich strażaków, którzy przybyli do Turcji i starają się uratować jak najwięcej istnień ludzkich.
„Nasze myśli są z tymi, którzy zostali ranni lub zostali pozbawieni domu oraz z rodzinami ofiar” – zakończył Piotr Duda.
Tysol.pl