Solidarność w ARiMR rozpoczyna akcje „Czarny tydzień”. Jutro rusza referendum strajkowe

• czwartek, 03 Sierpnia 2023
  • Branże

Od 4 do 11 sierpnia trwać będzie referendum strajkowe pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Związkowcy zachęcają wszystkich pracowników ARiMR, aby w czasie trwania referendum przychodzili do pracy ubrani na czarno.

Tym samym NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR chce uzyskać mocniejsze argumenty do negocjacji z Zarządem ws. podwyżek płac.

– Walczymy nie tylko o podwyżki. Walczymy o naszą godność, prawo do lepszego życia, lepszych warunków pracy i płacy. Weźmy sprawy w nasze ręce. Pokażmy siłę, jedność i moc, to będzie procentowało w przyszłości i sprawi, że wszyscy będą musieli się z nami liczyć – podkreślił przewodniczący KZ NSZZ „S” w ARiMR Robert Gibała.

Związkowcy zachęcają wszystkich pracowników ARiMR, aby w czasie trwania referendum strajkowego przychodzili do pracy ubrani na czarno. Akcja „Czarny tydzień” ma zamanifestować niezadowolenie pracowników z niskiego poziomu wynagrodzeń w Agencji.

– Czy pracownicy Agencji naprawdę uważają, że 290 zł brutto podwyżki, to jest właściwa wycena ich pracy? My w przeciwieństwie do decydentów cenimy pracę pracowników Agencji. Uważamy, że 800 zł to jest minimum, którego nie możemy odpuścić. Jeżeli swoją pracę wyceniacie na więcej, to przyłączcie się solidarnie do czarnego tygodnia i zagłosujcie w referendum – czytamy na stronie „S” w ARiMR.

W spór zbiorowy i referendum strajkowe zaangażowany jest wraz z Solidarnością drugi związek – NSZZ Pracowników Administracji Rolnictwa w Rzeczpospolitej Polskiej.

Postulaty Solidarności

Spór zbiorowy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został wszczęty 9 marca 2021 roku.

Solidarność w ARiMR domaga się między innymi: podwyżki w wysokości 800 zł brutto wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników ARiMR, wprowadzenia premii regulaminowej 1500 zł brutto na kwartał (uzależnionej proporcjonalnie od frekwencji), określenie w regulaminie ścieżki awansu zawodowego czy wprowadzenie dodatku funkcyjnego i ruchomego czasu pracy.

Przypominamy, że wcześniej, 18 kwietnia br., na drugim spotkaniu mediacyjnym strona społeczna przekazała Pani mediator i pracodawcy protokół rozbieżności. KZ NSZZ „Solidarność” nie widząc szans na porozumienie w ramach mediacji, podjęła decyzję o zakończeniu tego etapu i rozpoczęciu pogotowia strajkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: „S” w ARiMR przygotowuje się do referendum strajkowego

źródło: tysol.pl