Solidarność reprezentuje 16 mln pracowników najemnych. Należy się z nami liczyć!

• środa, 11 Stycznia 2023
  • W mediach

Gościem porannego „Studia Bałtyk” w Polskim Radiu Koszalin był Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. W rozmowie z Anną Popławską mówił m.in. o tym, że niemożliwa jest realizacja związkowych postulatów bez przychylności ze strony polityków oraz o planach na najbliższy, przedwyborczy czas.
– Solidarność reprezentuje 16 mln pracowników najemnych i z arytmetyki wynika, że należy się z nami liczyć – mówił Marek Lewandowski, pytany o to, czy w roku wyborczym łatwiej będzie „wymóc” na politykach realizację związkowych postulatów, wśród których jest m.in. wprowadzenie emerytury stażowej.
– Emerytura to część naszego wynagrodzenia, odłożona w czasie. Jedni bardzo ciężko pracowali w trudnych warunkach, odprowadzali wysokie składki i muszą mieć prawo z nich skorzystać – mówił. Przyznał, że Polacy, ze względu na sytuację demograficzną, powinni dłużej pracować. – Ale system powinien nas do tej dłuższej pracy zachęcać, a nie zmuszać – stwierdził.

Cała rozmowa dostępna na stronie Polskiego Radia Koszalin.

źródło: PRK