Solidarność będzie strajkować przed zakładem Mondelez w Bielanach Wrocławskich

• poniedziałek, 30 Października 2023
  • Branże

/ fot. Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ "Solidarność"

Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” zachęca do licznego wsparcia pracowników walczących o podwyżki wynagrodzeń w Mondelez Polska Production.

Pikieta odbędzie się 6 listopada o godzinie 10:00 przed zakładem Mondelez w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Czekoladowej 1.

„Nikt za nas nie wywalczy godnych zarobków!” – piszą związkowcy i apelują o wsparcie strajku głównego.

Przypominamy, że w październiku Solidarność zorganizowała przed zakładem Mondelez w Bielanach Wrocławskich 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Dyrekcja nadal twierdzi, że nie ma środków na podwyżki, dlatego trwający od 12 kwietnia br. spór zbiorowy utknął w miejscu.

Rozmowy płacowe odbywały się w trzech fabrykach należących do spółki – w Bielanach Wrocławskich oraz fabrykach czekolady i gum do żucia w Skarbimierzu.

„Nie chcieliśmy zaogniać konfliktu. Strajk ostrzegawczy miał łagodny przebieg, nie zastopowaliśmy wszystkich linii. Wiemy, ile czasu i pracy kosztuje ich ponowne uruchomienie. Niestety w naszym odczuciu pracodawca tego nie docenił i wciąż nie traktuje nas poważnie” – pisali związkowcy z Solidarności.

Źródło: tysol.pl