Solidarność apeluje do marszałka Hołowni w sprawie emerytur stażowych!

• środa, 15 Listopada 2023
  • Kraj

fot. PAP/Radek Pietruszka

W czasie dzisiejszego posiedzenia, 15 listopada, Komisja Krajowa NSZZ „S” przyjęła apel w sprawie projektu ustawy o emeryturach stażowych.

Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” zwróciła się z apelem do marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni o pilne przeprowadzenie pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o emeryturach stażowych.

„Projekt, pod którym NSZZ «Solidarność» zebrał kilkaset tysięcy podpisów, miał już swoje pierwsze czytanie 14 grudnia 2021 roku, czyli w poprzedniej kadencji, i głosowały za jego dalszym procedowaniem niemal wszystkie opcje polityczne. Niestety od tego czasu akt ten zalega w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, a prace nad nim zostały zamrożone” – wskazała Komisja Krajowa.

„Apelujemy o pilne przeprowadzenie pierwszego czytania”

Związkowcy przypomnieli, że ustawodawcze wnioski obywatelskie muszą być kontynuowane, dlatego też „mając na względzie podnoszone przez wszystkie opcje – w tym Pańską – deklaracje wprowadzenia tzw. emerytur stażowych, apelujemy o pilne przeprowadzenie ponownego pierwszego czytania i rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem tego rozwiązania” – zaapelowała KK NSZZ „Solidarność”.

źródło: tysol.pl