Solidarność alarmuje: Świadczenia świąteczne nie dla wszystkich pracowników TVP

• piątek, 01 Grudnia 2023
  • Branże

TVP - zdjęcie poglądowe / fot. Flickr / Daniel Kruczynski

Władze Telewizji Polskiej zgodziły się na postulowany przez związkowców dodatek bożonarodzeniowy, ale w wysokości 1,2 tys zł dla pracownika., a nie, jak chcieli związkowcy, po 2 tys. zł – przekazuje portal Wirtualnemedia.pl. Zakładowa Solidarność jednak ma wątpliwości co do podziału środków.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” TVP S.A., zwróciła się z prośbą do Zarządu Telewizji Polskiej S.A. o przyznanie świadczenia świątecznego w wysokości 2000 zł. Takie świadczenia, jak przekazują związkowcy, są w TVP już tradycją. W tym roku Zarząd, czytamy na portalu wirtualnemedia.pl, podjął decyzję, by było ono wypłacane w wysokości 1200 zł.

„W związku z przekazanymi przez Zarząd TVP S.A. szczegółami decyzji przyznania świadczenia świątecznego, NSZZ „Solidarność” TVP S.A. docenia fakt przychylenia się do naszego wniosku, złożonego na ręce Prezesa Mateusza Matyszkowicza, choć decyzja ta tylko częściowo wyczerpuje nasze oczekiwania” – przekazują związkowcy.

„Nasze zdumienie budzi zastosowanie przez Pracodawcę wykluczeń”

„Nasze zdumienie jednak budzi fakt zastosowanych przez Pracodawcę wykluczeń z tego świadczenia, niektórych pracowników Spółki.
Trudno nam uznać, że świadczenie przyznawane przy okazji tak szczególnego Święta jakim jest Boże Narodzenie, może przyjąć formę, która kategoryzuje i dzieli pracowników” – alarmują.

„W okolicznościach święta, którego przesłaniem jest pojednanie i wzajemna solidarność, formuła świadczenia świątecznego, zawierająca wykluczenia, jest naszym zdaniem wypaczeniem idei przyznawania świadczeń świątecznych i w żaden sposób nie da się jej obronić, nie tylko pod względem finansowym, ale też czysto ludzkim” – przekonują autorzy komunikatu umieszczonego na stronie internetowej telewizyjnej Solidarności.

Źródło: wirtualnemedia.pl/solidarnosctvp.pl