Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność”

• środa, 14 Sierpnia 2024
  • Regiony

Sierpień to ikoniczny miesiąc dla NSZZ „Solidarność”, która rodziła się właśnie w tym miesiącu podczas pamiętnych wydarzeń 1980 roku. Za cztery tygodnie będziemy obchodzić ich 44 rocznicę, a już od początku tego miesiąca ruszyła akcja „Solidarności” będąca pięknym urzeczywistnieniem międzyludzkiej solidarności.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Inspirowana słowami Papieża, ruszyła 17 edycja akcji Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność”.  Inicjatywa zapoczątkowana w Regionie Rzeszowskim „S”, a następnie podjęta przez Komisję Krajową w 2008 roku, jest pięknym symbolem troski o drugiego człowieka i wcielaniem w życie posłannictwa Ojca Świętego, który jest jednym z duchowych patronów Związku.

Na zdjęciu, Jakub Andryszek z Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Jednocześnie działania „Solidarności” mają na celu promowanie honorowego krwiodawstwa w Polsce. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich Członków Związku, jak również innych Ludzi Dobrej Woli, do dołączenia i podzielenia się bezcennym darem, jakim jest krew.

Pamiętajmy, że honorowe krwiodawstwo odgrywa kluczową rolę w systemie opieki zdrowotnej, a szereg placówek medycznych ratujących ludzkie życie nieustannie potrzebuje wsparcia w tym zakresie.

pp