„S” zorganizowała referendum w fabryce Mondelez Polska

• czwartek, 21 Września 2023
  • Branże

/ fot. NSZZ "S" w Mondelez Production

Referendum dotyczyło strajku ostrzegawczego. W głosowaniu wzięło udział 60 procent załogi.

Trwający od 12 kwietnia br. spór zbiorowy w fabrykach koncernu Mondelez Polska Production wszedł w nową fazę.

Solidarność prowadzi negocjacje płacowe w trzech fabrykach należących do spółki – w Bielanach Wrocławskich oraz fabryk czekolady i gum do żucia w Skarbimierzu.

Pod koniec czerwca zakończyły się rokowania zbiorowe z pracodawcą, a 4 lipca pracownicy oflagowali swoje zakłady pracy.

Negocjacje z udziałem mediatora także nie przyniosły porozumienia, dlatego związkowcy postanowili zwrócić się bezpośrednio do pracowników.