Rzeszowska „S” zachęca do udziału w akcji: Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ „Solidarność”

• poniedziałek, 31 Lipca 2023
  • Regiony

Już po raz osiemnasty rzeszowska Solidarność zachęca członków Związku i wszystkich ludzi dobrej woli do podtrzymania tradycji oddawania krwi w sierpniu.

Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie jak co roku apeluje do członków NSZZ „Solidarność”, krwiodawców i wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączenie się do sierpniowej akcji charytatywnej „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” i podzielenie się z osobami najbardziej potrzebującymi swoim cennym darem – własną krwią.

Krew będzie pobierana od poniedziałku do piątku przez cały sierpień w trzech punktach: Rzeszów siedziba RCKiK ul. Wierzbowa 14, Leżajsk oddział RCKiK ul. Leśna 22 (Szpital Powiatowy), Mielec oddział RCKiK ul. Żeromskiego 17.

Organizatorzy proszą, aby przekazać punktowi poboru, że krew oddawana jest w ramach akcji NSZZ „Solidarność”.

W ubiegłym roku zebrano ponad 200 litrów krwi

Przypominamy, że w poprzednim roku w ramach akcji charytatywnej „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” 460 dawców i związkowców oddało w sumie ok. 207 litrów krwi.

– Włączając się w sierpniową akcję budujemy wspaniały pomnik naszego rodaka i wypełniamy Jego testament zawarty w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – zachęcają organizatorzy.