Remont pomnika bł. ks. Popiełuszki w Białymstoku dobiegł końca

• poniedziałek, 20 Maja 2024
  • Regiony

fot. Region Podlaski NSZZ "Solidarność"

Renowacja pomnika była inicjatywą podlaskiej Solidarności, a koszty związane z jej przeprowadzeniem pokryło miasto Białystok.

Z inicjatywy Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” został przeprowadzony kapitalny remont pomnika błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który znajduje się na placu Jana Pawła II w Białymstoku.

Związkowcy poinformowali, że renowacja monumentu Patrona Solidarności, którą przeprowadził Bartosz Kruk, właśnie dobiegła końca.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Białegostoku za sfinansowanie tego remontu – napisali na stronie Regionu Podlaskiego.

Warto nadmienić, że z inicjatywy podlaskiej Solidarność, w grudniu ubiegłego roku radni miejscy ustanowili bł. ks. Jerzego Popiełuszkę patronem roku 2024 w Białymstoku.

Przypomnijmy również, że XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” ogłosił rok 2024 Rokiem bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Właśnie w tym roku przypada bowiem 40. rocznica męczeńskiej śmierci Patrona Solidarności.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był duszpasterzem ludzi pracy i kapelanem Solidarności. Został zamordowany w październiku 1984 roku przez funkcjonariuszy SB z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Proces beatyfikacyjny polskiego męczennika rozpoczął się na szczeblu diecezji w 1997 roku i zakończył papieskim dekretem o męczeństwie wydanym 19 grudnia 2009 roku w Rzymie.