Protestowali związkowcy „S” z Zakładu Dolnośląskiego Polregio

• wtorek, 11 Kwietnia 2023
  • Branże

fot. Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”

W czwartek 6 kwietnia w samo południe związkowcy z Zakładu Dolnośląskiego Polregio protestowali pod Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu.

Związkowcy domagali się m.in. równego traktowania spółek kolejowych, działających na terenie województwa dolnośląskiego oraz gwarancję wykonywania usług przewozowych w przyszłym roku na poziomie przynajmniej 3,5 mln pociągokilometrów i podpisania jak najszybciej stosownej umowy na 2024 r.

Jak przekazuje „Gazeta Wrocławska” związkowcy oraz pracownicy Polregio przypominali na proteście, że marszałek Dolnego Śląska chce zmniejszyć pracę przewozową Polregio z 3,5 mln pociągokilometrów (jednostka używana przez kolejarzy, odpowiadająca przemieszczeniu się pociągu na dystansie jednego kilometra) na 1,5 mln pociągokilometrów. „W efekcie więcej tras na Dolnym Śląsku mają przejąć Koleje Dolnośląskie. Protestujący obawiają się, że mniejsza ilość przejazdów doprowadzi do masowych zwolnień” – czytamy.

”Czy w chwili, w której staną pociągi, będzie Pan w stanie spojrzeć w oczy mieszkańcom naszego województwa? Tym, którzy dojeżdżają do pracy i do szkół!!!” – pytali w petycji związkowcy.

W pikiecie udział wzięli przedstawiciele Solidarności z ZD Polregio z Wiesławem Natankiem na czele.

Tysol.pl