Pracownicy nie chcą pracować w niedziele za dodatkowe wynagrodzenie

• poniedziałek, 17 Czerwca 2024
  • W mediach

fot. screen YouTube / Telewizja Republika

– Nie jest prawdą, że pracownicy chcą pracować w niedziele za dodatkowe pieniądze. Pracownicy handlu mówią – i my jako „S” również stoimy na tym stanowisku – że za ciężką pracę od poniedziałku do soboty powinno należeć się pracownikowi godne wynagrodzenie, ale i prawo do odpoczynku. Nie da się czasu spędzonego z rodziną, najbliższymi czy dziećmi w niedziele przeliczyć na żadne pieniądze i to jest dobry argument, który słyszymy od samych pracowników – mówił na antenie TV Republika Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności.

Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara był 15 czerwca gościem Telewizji Republika.

Tematem rozmowy był projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przygotowany przez posłów Polski 2050. Politycy chcą wprowadzenia dwóch niedziel handlowych w miesiącu.