Polregio zatrudni do 300 pracowników PKP Cargo

• wtorek, 18 Czerwca 2024
  • Branże

fot. Polregio

Polregio oraz PKP Cargo podpisały list intencyjny w sprawie zatrudnienia pracowników PKP Cargo. Program wsparcia nowego zatrudnienia dla pracowników PKP Cargo ma być realizowany już od czerwca.

Jak podają we wspólnym komunikacie dwie spółki, zmiana miejsca pracy może dotyczyć do 300 osób. Chodzi o drużyny trakcyjne (maszyniści), drużyny manewrowe, rewizji technicznej oraz w obszarze utrzymania i napraw taboru. Polregio ma ułatwić uzyskanie wymaganych kwalifikacji i zapewnić możliwość jak najszybszego rozpoczęcia pracy.

Współpraca PKP Cargo i Polregio w trudnej sytuacji

– Rozpoczynamy program zapewnienia miejsc pracy dla pracowników PKP Cargo w Polregio. Dzięki temu osoby, które nie mają zapewnionej pracy w naszej spółce, będą mogły czuć się bezpiecznie i znaleźć długoterminowe zatrudnienie w swoich zawodach. To bardzo ważne, że możemy zaproponować naszym pracownikom takie rozwiązania – dzięki czemu budujemy wspólnie realną kolejową solidarność (…) – powiedział p.o. prezesa zarządu PKP Cargo dr Marcin Wojewódka.

– Cieszymy się na możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników z PKP Cargo, którzy w obliczu restrukturyzacji swojego obecnego pracodawcy, mogą znaleźć bezpieczne zatrudnienie w naszej Spółce. Jest to rozwiązanie odpowiadające naszym potrzebom rekrutacyjnym i korzystne dla obu stron. Polregio nieustannie dąży do rozwoju, a dołączenie do zespołu tak doświadczonych pracowników na pewno wzmocni naszą kadrę i pozwoli na lepszą obsługę pasażerów – powiedział p.o. prezesa zarządu Polregio S.A. Marcin L. Mróz.

Solidarność operatorów

Natomiast Michał Dąbrowski, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, podkreślił znaczenie tej współpracy dla całej branży – Cieszy mnie, że dwóch spośród największych operatorów kolejowych w Polsce wspiera się w tej niełatwej sytuacji. To wyraz solidarności braci kolejowej, który pokazuje, że w obliczu kryzysu potrafimy razem działać na rzecz lepszej przyszłości. Inicjatywa Polregio i PKP Cargo to doskonały przykład efektywnego zarządzania wyzwaniami na rynku pracy w sektorze transportu kolejowego, a także przykład owocnej współpracy spółek Skarbu Państwa.

O trudnej sytuacji w PKP Cargo piszemy tutaj.

źródło: www.rynekkolejowy.pl