Piotr Wach wybrany przewodniczącym KZ NSZZ „S” przy Sieci Badawczej Łukasiewicz

• poniedziałek, 06 Lutego 2023
  • Branże

fot. Region Mazowsze NSZZ "Solidarność"

fot. Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”

W Regionie Mazowsze nabiera obrotów kampania wyborcza na następną kadencję. Jedna z organizacji związkowych, która wybory władz ma już za sobą, to Organizacja Zakładowa nr 564 przy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawskim Instytucie Technologicznym.
NSZZ „Solidarność” istnieje w Instytucie od 1989 roku, obecnie zrzesza 20 członków.
W wyniku wyborów na funkcję Przewodniczącego Komisji Zakładowej jednogłośnie został wybrany Piotr Wach, długoletni pracownik Instytutu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku od stanowiska inżynier-laborant, później m.in. był kierownikiem zakładu technologicznego, a obecnie obejmuje stanowisko kierownika grupy badawczej obróbek cieplno-chemicznych.
Do „Solidarności” przystąpił w grudniu 2021 roku. Koledzy od razu docenili jego zacięcie społeczne i konsekwencje w działaniu. Dlatego podczas wyborów u związkowców z Instytutu nie było wątpliwości na temat, kto będzie ich liderem.
– Jako Przewodniczący KZ chcę doprowadzić do tego, aby nasi pracownicy mieli wpływ na działalność placówki. Chcę odrodzić rzetelny dialog społeczny, który ostatnimi czasy pozastawia dużo do życzenia. Chcę, aby pracownicy otrzymywali godne wynagrodzenie, a system poleceń od kierownictwa był zrozumiały i transparentny – deklaruje nowowybrany Przewodniczący.
Piotr Wach liczy również na zwiększenie liczby członków związku.
– Myślę, że nasze działania zachęcą osoby niezrzeszone do przyłączenia się do nas. Ponadto od 1 stycznia br. do Instytutu został dołączony Instytut Mechanicznego Budownictwa i Górnictwa Skalnego – i już wiem, że tam również jest wielu chętnych do wypełnienia deklaracji związkowej. Mam nadzieję, że w ciągu tej kadencji uda nam się znacznie zwiększyć ilość naszych członków – mówi Piotr Wach.
Do Komisji Związkowej oprócz Piotra Wacha weszli również Paweł Bilski – Zastępca Przewodniczącego i Alicja Wojciechowska – Sekretarz/Skarbnik.
Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”