Budowa zapory na granicy z Białorusią / PAP/Artur Reszko
Piotr Duda: „Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć”
W swoim wpisie przewodniczący Solidarność podkreślił, że kwestia budowy zapory na granicy z Białorusią jest dla związkowców i pracowników czy budowniczych, niezwykle istotna.
„Ważne jest, aby polskie fundusze pozostały w Polsce i trafiały do Polaków. Dlatego dokonaliśmy wszelkich starań i wykorzystaliśmy nasze wszystkie możliwości, aby to polscy hutnicy wytopili do tej inwestycji materiał. Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć” – napisał Piotr Duda. Opublikował także list z podziękowaniami, który otrzymał w grudniu od związkowców z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, gdzie wytapiano stal niezbędną do budowy zapory.
„To przede wszystkim Wasza, hutników, zasługa, że to zamówienie trafiło właśnie do Was! Dziękuję za zaproszenie do odwiedzin, postaram się z niego skorzystać, jeśli tylko czas pozwoli” – napisał Piotr Duda.
„W imieniu członków NSZZ Solidarność Huty Pokój i spółek oraz reprezentujących je Zarządów i pracowników chcę Tobie serdecznie podziękować za wkład, który wniosłeś w pozyskanie przez nasze zakłady zlecenia budowy zapory na granicy z Białorusią. Uzyskane zamówienie pozwoli naszym spółkom na zaplanowanie – szczególnie w trudnym okresie zimowym – systematycznej i ciągłej produkcji. Podobnie jak kolega przewodniczący uważamy, że zlecenia rządu RP powinny realizować w pierwszej kolejności spółki skarbu państwa. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin naszego zakładu” – napisał do Piotra Dudy Joachim Kuchta, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność w Hucie Pokój.
Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią
25 stycznia na oficjalnych kanałach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Straży Granicznej, pojawiły się filmiki z informacją, że ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej.
„To największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej. Długość bariery to 186 km, koszt jej budowy – 1,6 mld zł” – poinformowano. Trwałe zabezpieczenie polskiej granicy powstanie do końca czerwca tego roku.
www.tysol.pl