Piotr Duda: „Ważne jest, aby polskie fundusze zostawały w Polsce”. Dzięki staraniom „S” to polscy hutnicy wytopili materiał do budowy zapory na granicy z Białorusią

• piątek, 28 Stycznia 2022
  • Kraj

Budowa zapory na granicy z Białorusią / PAP/Artur Reszko

Budowa zapory na granicy z Białorusią / PAP/Artur Reszko

Dzięki staraniom Solidarności to polscy hutnicy z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej wytapiali stal niezbędną do budowy zapory przy granicy z Białorusią. „Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć i dlatego pokazuję Wam list z podziękowaniami, który otrzymałem już w grudniu od przyjaciół związkowców z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, gdzie wytapiano stal niezbędną do budowy zapory” – pisze w mediach społecznościowych przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

Piotr Duda: „Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć”

W swoim wpisie przewodniczący Solidarność podkreślił, że kwestia budowy zapory na granicy z Białorusią jest dla związkowców i pracowników czy budowniczych, niezwykle istotna.

Ważne jest, aby polskie fundusze pozostały w Polsce i trafiały do Polaków. Dlatego dokonaliśmy wszelkich starań i wykorzystaliśmy nasze wszystkie możliwości, aby to polscy hutnicy wytopili do tej inwestycji materiał. Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć” – napisał Piotr Duda. Opublikował także list z podziękowaniami, który otrzymał w grudniu od związkowców z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, gdzie wytapiano stal niezbędną do budowy zapory.

To przede wszystkim Wasza, hutników, zasługa, że to zamówienie trafiło właśnie do Was! Dziękuję za zaproszenie do odwiedzin, postaram się z niego skorzystać, jeśli tylko czas pozwoli” – napisał Piotr Duda.

„W imieniu członków NSZZ Solidarność Huty Pokój i spółek oraz reprezentujących je Zarządów i pracowników chcę Tobie serdecznie podziękować za wkład, który wniosłeś w pozyskanie przez nasze zakłady zlecenia budowy zapory na granicy z Białorusią. Uzyskane zamówienie pozwoli naszym spółkom na zaplanowanie – szczególnie w trudnym okresie zimowym – systematycznej i ciągłej produkcji. Podobnie jak kolega przewodniczący uważamy, że zlecenia rządu RP powinny realizować w pierwszej kolejności spółki skarbu państwa. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin naszego zakładu” – napisał do Piotra Dudy Joachim Kuchta, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność w Hucie Pokój.

Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią

25 stycznia na oficjalnych kanałach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Straży Granicznej, pojawiły się filmiki z informacją, że ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej.

„To największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej. Długość bariery to 186 km, koszt jej budowy – 1,6 mld zł” – poinformowano. Trwałe zabezpieczenie polskiej granicy powstanie do końca czerwca tego roku.

Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią! „Największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej”

www.tysol.pl