Nowe otwarcie w Castoramie?

• czwartek, 28 Lipca 2022
  • Branże

„Dziś po prawie 3 latach odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli naszej organizacji z pracodawcą” – poinformowali 27 lipca przedstawiciele Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Castorama Polska sp. z o.o. Liczą na nowe otwarcie w rozmowach z zarządem firmy.

„Obie strony zadeklarowały chęć dialogu i współpracy. Pracodawca przekazał nam wszystkie niezbędne dokumenty, o które prosiliśmy, oraz wstępnie omówiliśmy zasady współpracy” – informują związkowcy. Po okresie wakacyjnym planowane jest kolejne spotkanie przedstawicieli pracowników z zarządem. Jednak już teraz członkowie NSZZ „S” cieszą się ze spotkania i mają nadzieję, że nowe otwarcie pozwoli wypracować i ustalić wiele korzystnych rozwiązań dla wszystkich pracowników firmy.

Przypomnijmy, na przełomie czerwca i lipca tego roku po ponad 900 dniach procesów i pozostawania bez pracy trójka z dziesięciu zwolnionych członków komisji Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Castorama Polska sp. z o.o. wróciła do pracy. „Solidarność wygrała, wygrała też sprawiedliwość i prawda, dzięki czemu nie doszło do zniszczenia naszej organizacji. Sąd potwierdził nasze zdanie o bezprawności zwolnień działaczy, jakich dopuścił się pracodawca” – informowali wówczas związkowcy z Castoramy.

Szerzej na temat ich losów było w numerze 28. „Tygodnika Solidarność”.

www.tysol.pl